A Hermannstadt jutott fel másodikként az 1. Ligába

Horváth Bálint Ottó 2022. május 15., 18:08 utolsó módosítás: 2022. május 15., 21:29

A Petrolul Ploiești után az FC Hermannstadt jutott fel az élvonalbeli labdarúgó-bajnokságba, a nagyszebeni csapat alig egy másodosztályban töltött szezont követően tér vissza a legjobbak közé.

A gól nélküli döntetlen tökéletesen megfelelt a nagyszebenieknek. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/hermannstadt.fc

A másodosztályú bajnokság felsőházi rájátszásának 10., utolsó fordulójában vasárnap délután a Hermannstadt mellett a Kolozsvári U-nak maradt még esélye az egyenes ágon való feljutásra. A játéknap előtt három pontos előnyben lévő nagyszebeniek a Steauát fogadták, és egy döntetlen is elég volt számukra a céljuk teljesítéséhez, miközben a kolozsváriaknak kötelező volt a győzelem a Chiajna vendégeként, de még reménykedniük kellett a fővárosiak sikerében is.

A Hermannstadt végig irányítás alatt tartotta a találkozót, és még az is belefért, hogy a hajrában tizenegyest rontott. A gól nélküli döntetlen azonban tökéletesen megfelelt számukra, ezzel

alig egy szezont követően jutottak vissza az élvonalba, miután az előző idényben elveszítették a CS Mioveni elleni osztályozót.

A kolozsvári csapat már a mérkőzés elején nehéz helyzetbe került, a Concordia ugyanis a 11. percben vezetést szerzett. A folytatásban ugyan veszélyesebben játszottak az U játékosai, de még az egyenlítés sem jött össze nekik, így maradtak a harmadik helyen, és készülhetnek a Dinamo elleni osztályozós párharcra. Mellettük a győztes Ilfov megyeiek az ötödik helyről is részt vehetnek az osztályozón, mivel a negyedik helyezett Steaua nem jogosult a feljutásra, ellenfelük a Chindia Târgoviște lesz.

A forduló előtt már biztos feljutó Petrolul és a házigazda Unirea Slobozia közötti meccsnek is volt tétje, a hatodik helyen álló Ialomița megyeiek ugyanis még versenyben voltak az osztályozós helyért. A bajnokságot megnyerő ploiești-iek ellen azonban csak 0–0-s döntetlent értek el, de a Concordia győzelme miatt még a három ponttal sem előzték volna meg vetélytársukat.