A helyzetek kimaradtak, a kapufa sem segített a Sepsi OSK-nak

Horváth Bálint Ottó 2022. október 29., 23:41 utolsó módosítás: 2022. október 30., 02:14

Hiába alakított ki számos gólhelyzetet hazai pályán, ezeket nem tudta értékesíteni a Sepsi OSK, amely újabb mérkőzést veszített el a bajnokságban.

Szombaton este az Universitatea Craiova ellen indította a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának visszavágóit a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat.

Aktívabbak voltak támadásban az elején a vendégek, akik szögletek után veszélyeztettek, a legnagyobb helyzetek azonban a Sepsi OSK előtt adódtak, Rondon kétszer is közel volt a gólszerzéshez. A szünetig mindkét oldalon akadt egy-egy lehetőség, a hazaiaktól Aganovic távolról próbálkozott, erre válaszul Baiaram fejese kevéssel kerülte el a kaput.

A szünet után újra a sepsziszentgyörgyiek voltak közelebb a vezetéshez, Rondon került helyzetbe, Arlauskis nagyot védett. Pár perccel később ismét a venezuelai csatár találhatott volna be, de kevéssel mellé célzott. A kihagyott helyzetek hamar megbosszulták magukat, az 58. percben Vătăjelu a tizenhatoson kívülről védhetetlenül lőtt Niczuly kapujába.

Ezt követően nagy fölényben játszott a Sepsi OSK, de a tizenhatos előtt rendre elakadtak a támadásaik. Aztán a hajrában megvoltak az egyenlítési lehetőségek, Safranko közeli fejesével telibe találta a kapufát, a kipattanót pedig Varga Roland fölé lőtte. Kevéssel ezután Achahbar lövése megpattant a védő lábán, újra a kapufa mentette meg a vendégeket.

A Sepsi OSK zsinórban a negyedik vereségét szenvedte el a bajnokságban, így már négy pontos hátrányba került a felsőházi rájátszásba jutást jelentő hatodik helyhez képest.

Videó: Orange Sport