A hazaiak kihagyták, a CFR berúgta

Horváth Bálint Ottó 2022. szeptember 19., 22:31 utolsó módosítás: 2022. szeptember 19., 22:38

A vendéglátójának nagyobb helyzetei voltak, de ezekkel nem tudott élni, ellenben a kolozsvári együttes egyet kihasznált, ez pedig elegendőnek bizonyult a győzelemhez.

Mario Camora gólja három pontot ért. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

A labdarúgó Szuperliga 11. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén a címvédő az FC Argeș Pitești vendégeként lépett pályára.

Veszélyesek voltak támadásban az elején a kolozsváriak, nem is kellett sokat várni az első lehetőségekre, az első tíz percben háromszor is vezetéshez juthattak volna, de a befejezések nem voltak eléggé pontosak.

A legnagyobb helyzet az első félidő közepén mégis a hazaiak előtt adódott, Yuri a gólvonal elől mentett, majd néhány perccel később a kapusnak is nagyot kellett védenie.

A kezdeti lendületes játék után akadoztak a CFR támadásai, és már csak a szünet előtt voltak közel a gólhoz, kavarodást követően Yeboah sarokkal próbálkozott, a labdát a gólvonalról rúgta ki az Argeș védője.

Videó: Orange Sport

A folytatásban a házigazdáké voltak az első gólhelyzetek, Jakolis erőtlen lövéssel fejezte be a szépen végigvitt támadást, majd Garita előtt Scuffet jól zárta a szöget.

A 62. percben a CFR kihasználta az első lehetőségét a második félidőben, Yeboah fejesét a hazaiak kapusa még védte, a labda Camorához került, a csapatkapitány közelről belőtte.

A hátralévő időben átengedték a kezdeményezést a vendégek, akiknek sikerült megőrizni az előnyüket, pedig a hazaiaknak megvolt az esélyük az egyenlítésre.

A mezőny nagy részéhez képest két mérkőzéssel kevesebbet játszó CFR ezzel a győzelemmel előrelépett a negyedik helyre.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 11. forduló:

FC Argeș Pitești–Kolozsvári CFR 0–1 (0–0).

Gólszerző: Camora (62.).
FC Argeș: Straton – Tofan, Dobrosavlevici, Cestor, Vianna – Njike, Raynov (Alceus, 75.) – Jakolis (Meza Colli, 75.), Ișfan, Calcan (Célestine, 69.) – Garita. Edző: Andrei Prepeliță.
CFR: Scuffet – Braun, Kolinger, Yuri, Camora – Boateng, Muhar, Deac (Roger, 84.) – Yeboah (Janga, 84.), Malele (Cvek, 74.), Birligea (Gîdea, 90+4.). Edző: Dan Petrescu.
Vezette: Marcel Bîrsan, Radu Ghinguleac, Vladimir Urzică.