Bár a mérkőzés folyamán a kézdivásárhelyi együttes uralta a játékot, mégsem volt lehetőségük, hogy gólt szerezzenek. Alig vette kezdetét a második félidő, a hazaiak kihasználva az ellenfél védelmi hibáját, a 46. percben az üresen maradt Radu révén betaláltak, aki ezzel beállította az 1–0-s végeredményt.
„Sajnos még nagy gondokkal küzdünk a támadások során. Az ellenfél kihasználta a hibáinkat, így megérdemelte a nekik járó győzelmet” – nyilatkozta a mérkőzés után Gazda József, a KSE edző-játékosa.
A KSE a legutóbbi fordulóban 1–0-ra nyert hazai pályán a Hermannstadt II. ellen, ezúttal azonban vesztesen hagyta el a pályát. A felső-háromszéki csapat a vereség ellenére továbbra is tartja a második helyét a csoportban. A következő találkozójukat május 3-án, kedden 18 órától szintén idegenben a Brassói Kids együttese ellen játsszák.
| 2022. 04. 29. 17:00 | Nagyszebeni Hermannstadt II. Hermannstadt II. | Brassói SR Municipal Brassói SR | 1-0 |
| 2022. 04. 30. 17:00 | CSO Plopeni CSO Plopeni | Kézdivásárhelyi SE KSE | 1-0 |
| 2022. 04. 30. 17:00 | Brassói Kids Tâmpa Brassói Kids | CS Blejoi CS Blejoi | 2-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | CS Blejoi CS Blejoi | 5 | 2 | 1 | 2 | 11-6 | 32 |
2 | Kézdivásárhelyi SE KSE | 5 | 2 | 1 | 2 | 4-2 | 29 |
3 | CSO Plopeni CSO Plopeni | 5 | 3 | 1 | 1 | 5-5 | 27 |
4 | Nagyszebeni Hermannstadt II. Hermannstadt II. | 5 | 1 | 1 | 3 | 2-7 | 26 |
5 | Brassói SR Municipal Brassói SR | 5 | 3 | 1 | 1 | 6-3 | 23 |
6 | Brassói Kids Tâmpa Brassói Kids | 5 | 1 | 1 | 3 | 4-9 | 17 |
A Kézdiszentléleki Perkő hosszú évtizedek óta meghatározó alakja a háromszéki labdarúgásnak, az 1954-ben alapított labdarúgóklub Kovászna megyében egyedülálló módon ötven éve megszakítás nélkül tagja a megyei élvonalnak.
Gyakorlatilag már negyedóra után eldőlt a három pont sorsa, az FCSB kétszer is betalált az FK Csíkszereda ellen. A házigazda székelyföldiek nem tudtak válaszolni, és a második mérkőzésüket is elveszítették a labdarúgó Szuperliga új idényében.
A körforgalomban való közlekedés gyakran okoz nehézséget a járművezetőknek, az egyik leggyakoribb dilemma pedig, hogy kell-e indexelni a kereszteződésbe való behajtáskor. A rendőrség videóban adott egyértelmű választ.
A magyar kormánynak kötelessége a határon túli magyarok jogainak képviselete, ami azt is jelenti, hogy ezekből a jogokból nem lehet elvenni – hangsúlyozta Tarr Zoltán Fehéregyházán.
Ukrajna előbb-utóbb elveszíti majd azokat a nyugati területeit, amelyek korábban Lengyelországhoz, Magyarországhoz és Romániához tartoztak – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!