A járványhelyzet miatt mindössze három hétig tartó bajnokságban két hatcsapatos csoportban játszanak egymással a részvevők, de csak egy alkalommal. Az öt forduló lejártával a csoportok első két-két helyezettje továbbjut a rájátszásba, ahol az elsők a másodikokkal mérkőznek meg ugyancsak egyszer, semleges helyszínen. A két párharc nyertese bejut a döntőbe, amelyet szintén semleges pályán rendeznek, és a győztes képviseli majd Maros megyét a 3. Ligába jutásért kiírt kétlépcsős osztályozón, illetve a Román Kupa első fordulójában.
A szombati nyitófordulóban a hazai pályán játszó együttesek öt győzelmet szereztek, és mindössze egy vendégcsapat tudott nyerni. Az 1-es csoportban az esélyesek közül Radnót magabiztosan győzött, Marosludas viszont váratlan vereséget szenvedett a Marosszentgyörgyi Kinder vendégeként. A 2-es csoportban a feljutásra pályázó Marosvásárhelyi SE 1898 gárdája fordulatos mérkőzésen 5–3-ra múlta felül a Marosvásárhelyi Atleticet a városi rangadón, míg Erdőszentgyörgy a forduló legnagyobb arányú győzelmét aratta.

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Teljesen megsemmisült egy mintegy 200 négyzetméteres épület a hétfő hajnalban keletkezett tűzben Madéfalván. A lángokat csaknem háromórás beavatkozás után sikerült megfékezni.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Augusztus 1-jén délután a gázolaj literenkénti ára már 11 lejhez közelített, miután néhány nappal korábban átlépte a 10,5 lejes határt.
Továbbá: megfeneklett egy svájci kirándulóhajó a Dunán, mert elillant alóla a víz. És egy bírónő jogtalanul próbált elcsípni egy legfelsőbb bírósági posztot, aztán mikor rajtakapták, elpárolgott.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!