A hajrában nyerte meg kiszállását a Kolozsvári CFR

Horváth Bálint Ottó 2021. július 24., 23:56 utolsó módosítás: 2021. július 25., 00:10

A címvédő második mérkőzését is győzelemmel zárta a bajnokságban, szombaton este a 87. percig kellett várni, hogy meglegyen a három pont az Academica Clinceni vendégeként.

Fotó: Grigore Popescu/Agerpres

A CFR játékosai a találkozó elején megpróbáltak hamar előnybe kerülni, de nem tudták gólra váltani kisebb lehetőségeiket, a lövések rendre elkerülték a kaput. Egy óra játékot követően szerzett vezetést Marius Șumudică csapata, Adrian Păun beadására

Claudiu Petrila érkezett, aki ismét betalált, ahogyan tette azt az előző fordulóban az FC U Craiova ellen.

Ezúttal azonban nem ért győzelmet a gólja, néhány perccel később ugyanis Ciprian Deac szabálytalansága miatt büntetőhöz jutott a Clinceni, amiből Cascini kiegyenlített.

A hajrában a CFR igyekezett a győztes találat megszerzésére, előbb Jonathan Rodriguez távolról a kapufát találta el, majd

a 87. percben Deac jóvá tette a hibáját, gólpasszt adott a hosszú saroknál üresen hagyott Iasmin Latovlevici-nek, aki közelről lőtt a hálóba.

Két mérkőzés után a kolozsvári együttes hibátlan az 1. Ligában, és készülhet a szerdán 20.30-tól kezdődő, a gibraltári Lincoln elleni hazai visszavágóra a Bajnokok Ligája második selejtezőkörében.