A 9-es csoport 6. fordulójának szerda késő délutáni mérkőzése előtt négy pont volt a különbség a két csapat között: a nyárádtőiek a második, a gyulafehérváriak a negyedik helyet foglalták el.
A házigazdák félóra játékot követően kerültek előnybe, majd a 64. percben megduplázták az előnyüket. A Maros megyeiek innen álltak fel, alig öt perc alatt kiegyenlítettek, negyedórával a vége előtt Codrea szépített, majd Astafei góljával kiharcolták a döntetlent.
A Nyárádtői Unirea ezzel elkerülte a vereséget, és a megszerzett egy pont még sokat érhet a végelszámolásnál ahhoz, hogy megőrizze az osztályozót érő második pozíciót.
| 2023. 05. 03. 18:00 | Gyulafehérvári Unirea Gyulafehérvár | Nyárádtői Unirea Nyárádtő | 2-2 |
| 2023. 05. 03. 18:00 | Vajdahunyadi Corvinul Vajdahunyadi Corvinul | Kudzsiri Metalurgistul Kudzsir | 2-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Vajdahunyadi Corvinul Vajdahunyadi Corvinul | 6 | 6 | 0 | 0 | 16-5 | 70 |
2 | Nyárádtői Unirea Nyárádtő | 6 | 2 | 1 | 3 | 9-8 | 39 |
3 | Gyulafehérvári Unirea Gyulafehérvár | 6 | 1 | 2 | 3 | 7-13 | 35 |
4 | Kudzsiri Metalurgistul Kudzsir | 6 | 1 | 1 | 4 | 6-12 | 35 |
Kerekes Éva apróbb egészségügyi probléma miatt kénytelen kihagyni a román női kézilabda-válogatott utolsó két Eurokupa-csoportmérkőzését, a zetelaki balszélső viszont bízik abban, hogy a Bajnokok Ligája negyeddöntőben már pályára léphet.
Nyolcvanéves korában elhunyt kedden este Mircea Lucescu, a legendás labdarúgóedző halálhírét a bukaresti Egyetemi Kórház jelentette be, ahol az elmúlt napokban kezelték.
Locsolásból hazatartva az utcán adott hangot politikai nézeteinek egy sepsiszentgyörgyi fiatal, akit a Sepsi OSK vezetőségi tagjai bántalmazhattak.
Kelemen Hunor szerint az anyaországban 2010 óta megvalósult nemzetpolitikai paradigmaváltásra vezethető vissza, hogy az RMDSZ az idei országgyűlési választáson is a Fidesz-KDNP pártszövetséget támogatja.
Szavazásra buzdította a határon túli magyar állampolgárokat Orbán Viktor miniszterelnök. Orbán az elmúlt 16 év közös eredményeinek megvédésére kérte a levélben szavazó külhoni magyarokat.
Kicsit olyan az egész, mint amikor valaki megmondja, ki a fehér, ki a fekete. Ki a Jó, ki a Rossz. Mi meg nézünk, hogy ki ez? És miért mondja meg? És hogy jutottunk ide? Mert itt tartunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!