A Nemzeti Arénában megrendezett összecsapáson a házigazda fővárosiaknak volt több lehetőségük a gólszerzésre, akik az első félidőben a kapufát is eltalálták, de sokáig nem tudtak batalálni.
Aztán a hajrához közeledve Anton Petrea csapata bő tíz perc alatt háromszor is bevette az Astra kapuját, előbb Dennis Man volt eredményes, majd Florin Tănase duplázott.
Győzelmével az FCSB megőrizte első helyét a ranglistán, előnye három pont a második helyre előrelépett Kolozsvári CFR-rel szemben.
A pénteki játéknap korábbi találkozóján az Aradi UTA és az FC Viitorul gól nélküli döntetlent játszottak, ezzel a tengerpartiak feljöttek a felsőházi rájátszást érő hatodik helyre, míg az újonc mindössze három pontos lemaradással maradt a 12. pozícióban.
Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 16. forduló:
FCSB–Astra Giurgiu 3–0 (0–0).
Gólszerzők: Man (77.), Tănase (81., 88.).
Aradi UTA–FC Viitorul 0–0.
Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.
Különösebben nem kellett megerőltetnie magát a Sepsi OSK-nak a Chindia ellen. Szabadrúgásból egy gólt elértek, ez pedig elégséges volt. Még egy lépést megtettek az élvonal felé.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
A Román–Magyar Fórum ma feljelentést nyújtott be az RMDSZ egyes, közméltóságot betöltő tagjai által feltételezhetően elkövetett bűncselekményekkel kapcsolatban, a magyar országgyűlési választások folyamatával összefüggésben – tájékoztatott a szervezet.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!