A hajrában bukták el a pontszerzést

Horváth Bálint Ottó 2023. április 09., 10:02 utolsó módosítás: 2023. április 09., 10:08

A toronymagasan éllovas Vajdahunyadi Corvinul otthonában játszott rangadót a Nyárádtői Unirea a labdarúgó 3. Liga 9-es csoportjának felsőházi rájátszásában. Az összecsapás a hajrában dőlt el.

Az utolsó percekben kaptak gólt a nyárádtőiek Fotó: Haáz Vince

A csoport első két helyezettje csapott össze szombaton a felsőház második fordulójában, a különbség viszont 20 pont volt közöttük a mérkőzés előtt.

A házigazdák uralták a játékot és az első félidőben több veszélyes helyzetet kialakítottak, de ezeket nem tudták értékesíteni, míg a Maros megyeiek ellentámadásokra rendezkedtek be. A szünet után hasonló volt a játék képe, de kevesebb lehetőség alakult ki a kapuk előtt. Húsz perccel a vége előtt a nyárádtői csapat betalált Astafei révén, de a gólt les miatt nem adták meg. Végül nem jött össze a pontszerzés sem a vendégeknek, a hajrában a Corvinul támadója, Coman egyéni akciójával eldöntötte a rangadót.

A második helyen álló Nyárádtő jelenleg három, illetve négy ponttal előzi meg a Kudzsiri Metalurgistult és a Gyulafehérvári Unireát, amelyek ebben a fordulóban 1–1-es döntetlent játszottak egymással.