A csoport első két helyezettje csapott össze szombaton a felsőház második fordulójában, a különbség viszont 20 pont volt közöttük a mérkőzés előtt.
A házigazdák uralták a játékot és az első félidőben több veszélyes helyzetet kialakítottak, de ezeket nem tudták értékesíteni, míg a Maros megyeiek ellentámadásokra rendezkedtek be. A szünet után hasonló volt a játék képe, de kevesebb lehetőség alakult ki a kapuk előtt. Húsz perccel a vége előtt a nyárádtői csapat betalált Astafei révén, de a gólt les miatt nem adták meg. Végül nem jött össze a pontszerzés sem a vendégeknek, a hajrában a Corvinul támadója, Coman egyéni akciójával eldöntötte a rangadót.
A második helyen álló Nyárádtő jelenleg három, illetve négy ponttal előzi meg a Kudzsiri Metalurgistult és a Gyulafehérvári Unireát, amelyek ebben a fordulóban 1–1-es döntetlent játszottak egymással.
| 2023. 04. 08. 17:00 | Gyulafehérvári Unirea Gyulafehérvár | Kudzsiri Metalurgistul Kudzsir | 1-1 |
| 2023. 04. 08. 17:00 | Vajdahunyadi Corvinul Vajdahunyadi Corvinul | Nyárádtői Unirea Nyárádtő | 1-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Vajdahunyadi Corvinul Vajdahunyadi Corvinul | 2 | 2 | 0 | 0 | 4-1 | 58 |
2 | Nyárádtői Unirea Nyárádtő | 2 | 1 | 0 | 1 | 1-1 | 35 |
3 | Kudzsiri Metalurgistul Kudzsir | 2 | 0 | 1 | 1 | 1-2 | 32 |
4 | Gyulafehérvári Unirea Gyulafehérvár | 2 | 0 | 1 | 1 | 2-4 | 31 |
Hétfő este véget ért a futsal 1. Liga idénye, amelynek döntőjét a Galaci United nyerte meg. A Duna-partiak a Sepsi-SIC ellen 3:0-s összesítéssel győztek, a finálé után pedig egy apró, de figyelemre méltó gesztussal is felhívták magukra a figyelmet.
Visszalépett a jégkorong Kontinentális Kupán való részvételtől a Gyergyói Hoki Klub, helyette a Brassói Corona képviselheti Romániát az európai kupasorozatban.
77 évesen elhunyt Kurkó Árpád a Hargita Gyöngye (Perla Harghitei) ásványvíz-palackozó korábbi vezérigazgatója.
A marosvásárhelyi orvosképzés meghatározó egyéniségétől, dr. Brassai Zoltán belgyógyász professzortól búcsúzunk, aki tartalmas életének 92. évében a lelki és szellemi folytatás bizonyosságával távozott közülünk.
Évek óta találgatják Erdélyben, mikor látogat ismét a térségbe III. Károly brit uralkodó, aki visszatérő vendégnek számít a Székelyföldön.
Ilyen országot, mint a mioritikus haza, nem látott vén Európa. Ja, de.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!