A hajrá okozta a Marosvásárhelyi SE vesztét Kolozsváron

Horváth Bálint Ottó 2022. szeptember 10., 19:58 utolsó módosítás: 2022. szeptember 10., 19:59

Fordulatos és gólgazdag mérkőzésen maradt alul a Marosvásárhelyi SE, a labdarúgó 3. Liga 9-es csoportjának 3. fordulójában szombaton 4–3-ra kapott ki a Kolozsvári Sănătatea vendégeként.

Nem sikerült kivédekezni az utolsó tíz percet. Korábbi felvétel Fotó: Rab Zoltán

Gyors gólváltással kezdődött a találkozó, a hazaiak vezető találatára pár perccel később máris érkezett a válasz a vendégek részéről, Csala Tibor lőtt a hálóba. A marosvásárhelyi csapat a szünethez közeledve néhány perc alatt kétgólos előnyt alakított ki, előbb Bebeto Lupuleț, majd Ciprian Gliga volt eredményes. A Sănătatea azonban még a szünet előtt csökkentette hátrányát, így nyílt maradt az összecsapás.

A folytatásban a Marosvásárhelyi SE magabiztosan tartotta az eredményt, de újabb gólt nem sikerült szereznie. A hajrá azonban a kolozsvári együttesé volt, amely a javára fordította a mérkőzést, tíz perccel a lefújás előtt egyenlített Szilágyi Loránd öngóljával, majd a 88. percben a győzelmet jelentő találatot is belőtte, a tapasztalt támadó, Dorin Goga büntetőből talált be.

Nyert Gyulafehérváron a Nyárádtői Unirea

A Nyárádtői Unirea szintén a szombati játéknapon lépett pályára, ugyancsak gólzáporos meccsen gyűjtötte be a három pontot a Gyulafehérvári Unirea otthonában. Fordulatokból ezen a meccsen sem volt hiány, a szünetben döntetlen volt az állás, a Maros megyeiek a végjátékban szerezték meg a győzelmet.

Labdarúgó 3. Liga, 9-es csoport, 3. forduló:

Kolozsvári Sănătatea–Marosvásárhelyi SE 4–3 (2–3).

Gólszerzők: Oltean (5.), Rusu (41.), Szilágyi (82., öngól), Goga (88., büntetőből), illetve Csala (8.), Lupuleț (35.), Gliga (38.).

Gyulafehérvári Unirea–Nyárádtői Unirea 2–4 (2–2).

Gólszerzők: Cîrloanță (5., büntetőből), Oluwaseun (32.), illetve Petra (29.), Istrate (43.), Astafei (73.), Robert Ganea (80.).