A Gyergyói VSK nyerte a derbit, kapusé a győztes találat

Dobos László 2022. április 04., 17:57 utolsó módosítás: 2022. április 05., 11:35

Hodgyai László mesternégyesének is köszönhetően simán nyert az éllovas a Székelyudvarhelyi Roseal ellen, így hatpontosra növelte előnyét a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában. Székelykeresztúron győztes gólt lőtt a csapat kapusa, Klein László.

Farkaslaka hazai pályán kapott ki, a Szárhegyi Bástya 2–0-ra győzött Fotó: Erdély Bálint Előd

Bár az első félidő még szorosan alakult a 4. Liga első két helyezettjének csatájában, a szünet után egymás után gyártotta a gólokat a házigazda Gyergyószentmiklósi VSK, a vendég Rosealtól csak a szépítésre futotta. A 13. fordulóban a mezőny másik székelyudvarhelyi együttese, a Golimpiákosz sem szerzett pontot, hazai pályán kapott ki Agyagfalvától, a vendégek pedig a táblázaton megelőzték a korábbi megyei bajnokot.

A Szárhegyi Bástya megszerezte idénybeli második győzelmét, 2–0-ra nyert Farkaslakán.

Fotó: Erdély Bálint Előd

A játéknap legfordulatosabb találkozóját Székelykeresztúron rendezték, ahol a vendég balánbányaiak számos nagy helyzetet kihagytak, vezettek, kétszer egyenlítettek, végül pont nélkül távoztak, mivel a helyi Egyesülés a hosszabbításban szerzett góllal győzött, és nem is akárhogy: az utolsó percekben szabadrúgáshoz jutottak, a csapat veterán kapusa, Klein László pedig 22 méterről a hálóba bombázott.

Hargita megyei labdarúgó 4. Liga, 13. forduló:

Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Agyagfalvi Lendület 0–1 (0–0),
gólszerző: Csíki Dénes (79.), tudósított Karda Zoltán;

Farkaslaki SE–Gyergyószárhegyi Bástya 0–2 (0–1),
gólszerzők  Beke Tihamér (14.), Gál Áron (58.), tudósított Péter József;

Székelykeresztúri Egyesülés–Balánbányai Bányász 4–3 (2–1),
gólszerzők Fogarasi Szilárd (31., 68.), Kovács Ákos (35.), Klein László (90+2.), illetve Mirel Drian (30.), Sergiu Bercea (49.), Marian Stan (80.), tudósított Tókos László;

Gyergyószentmiklósi VSK–Székelyudvarhelyi Roseal 6–2 (1–0),
gólszerzők Hodgyai László (37., 57., 63., 88.), Vékás Barna (54.), Czimbalmos Zalán (68.), illetve Gagiu Zsolt (72.), Ciprian Mogoșanu (87.), tudósított Papp Levente;

Homoródszentmártoni Reménység–Csicsói Ezüstfenyő 2–4 (1–0),
gólszerzők Pap András (12.), Szente Hunor (63.), illetve Fischer Tamás (51.), Becze Hunor (61.), Cătălin Doltea (70.), Andrei Ghica (83.), tudósított Somolyák István.

A Homoródalmási Homoród–Zetelaki Fenyő találkozót elhalasztották.