A gyenge első félidő miatt bűnhődött a Marosvásárhelyi SE

Horváth Bálint Ottó 2022. október 01., 18:49 utolsó módosítás: 2022. október 05., 18:27

Elveszítette a Kolozsvári Viitorul elleni kiszállását a Marosvásárhelyi SE a labdarúgó 3. Liga 9-es csoportjának 6. fordulójában. A vásárhelyiek hiába uralták a mérkőzés második részét, az első félidei teljesítményük miatt nem jött össze a pontszerzés számukra.

Túl nagy volt a vásárhelyi játékosok önbizalma Fotó: Haáz Vince

Önbizalommal várta a sereghajtó, nagyrészt fiatal játékosok alkotta kolozsváriak elleni szombat délutáni találkozót a marosvásárhelyi együttes, amely az előző játéknapon megszerezte szezonbeli első győzelmét, idegenben múlta felül a Nyárádtői Unireát.

Az első félidőben azonban mitsem látszott az a kiegyensúlyozott játék a vásárhelyiek részéről, amit a Maros megyei rangadón nyújtottak. A forduló előtt még nyeretlen hazaiak gyorsan megszereztek vezetést, és negyedóra játékot követően tovább növelték az előnyüket. A folytatásban a Marosvásárhelyi SE-nek több kapufája és nagy helyzete is volt, de csak a szépítésre futotta a hajrában Ruben Vecerdea találatával, így 2–1-re alulmaradt.

Kicsit úgy gondoltuk, hogy a nyárádtői győzelem után elég kivinni csak a mezt a pályára, hogy ezt a meccset megnyerjük.

Túl nagy önbizalmat adott az a győzelem, amiért egyértelműen én vagyok a felelős, mert nem tudtam a játékosokat úgy felkészíteni, hogy elhiggyék, a Viitorul jól összeállított csapat, amelynek eddig azért nem volt több pontja, mert a rutintalanságokból adódóan nem tudta megnyerni a meccseit” – nyilatkozta Sütő Szilárd, a Marosvásárhelyi SE vezetőedzője.

Sütő Szilárd: meg kell tanulni, hogy a futball az ilyen, ha egy félidőt adsz az ellenfélnek úgy, hogy nem tiszteled őket, akkor ez megbüntet Fotó: Haáz Vince

Kiemelte, hogy a második félidőben hiába rúgtak gólt és volt több kapufájuk, illetve százszázalékos ziccerük

meg kell tanulni, hogy a futball az ilyen, ha egy félidőt adsz az ellenfélnek úgy, hogy nem tiszteled őket, akkor ez megbüntet. Ezt a meccset nem tudtuk sem döntetlenre lehozni, sem megfordítani, mert nem érdemeltük meg az első félidei teljesítményünk miatt”

– mutatott rá.

Ezzel a vereséggel a Marosvásárhelyi SE 5 ponttal maradt a tabella 8. helyén, és a következő hétvégi fordulóban az éllovas, hibátlanul menetelő Vajdahunyadi Corvinult látja vendégül.

Újabb rangadót veszített Nyárádtő

A szombati játéknap rangadóján a harmadik helyen álló Nyárádtői Unirea a csoportot vezető Vajdahunyad otthonában játszott. A kiegyenlített mérkőzés első félidőjében nem született gól, majd kevéssel a szünet után a házigazda betalált, a Maros megyei csapat részéről pedig nem érkezett válasz. A nyárádtőiek egymás után a második vereségüket szenvedték el, de ennek ellenére még mindig a dobogón tartózkodnak.