A hazai csapat tíz perc elteltével a brazil Taison pontos lövésével szerzett vezetést, majd szűk félóra után a spanyol Brandon Thomas is betalált egy pontrúgást követően.
A második félidőben előbb a csereként beállt orosz Fjodor Csalov, majd a szerb Andrija Zivkovic büntetőből növelte a görögök előnyét, a végeredményt pedig a bolgár Kiril Deszpodov állította be.
A zöld-fehérek a harmadik kudarcukkal ugyan visszacsúsznak a tabella 11. helyéről, de az eddig megszerzett kilenc pontjuk valószínűleg így is elég lesz a továbbjutáshoz, mert az európai szövetség (UEFA) szimulációja szerint átlagosan 7,6 pontra lehet szükség a februári folytatáshoz.
A nyolcfordulós alapszakasz első nyolc helyezettje közvetlenül a nyolcaddöntőbe jut – erre már kevés esélye maradt az FTC-nek –, a 9–24. helyezettek pedig oda-visszavágós párharcban küzdenek meg a 16 közé jutásért.
A Ferencváros a január 23-án sorra kerülő hetedik körben a német Eintracht Frankfurt vendége lesz.
Visszalépett a jégkorong Kontinentális Kupán való részvételtől a Gyergyói Hoki Klub, helyette a Brassói Corona képviselheti Romániát az európai kupasorozatban.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) új pénzügyi értékelése szerint az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK is a stabilan működő klubok közé tartozik. A két székelyföldi együttes több nagy múltú riválist is megelőzött a rangsorban.
Heherészve, előítéletekre épülő székely vicceket olvasgatva gyűjt követőket egy podcastműsorban két csíkszeredai önkormányzati képviselő. Miközben tanácsosként egyetlen határozattervezetet sem nyújtottak be.
A recsenyédi unitárius templom karzatának padlózata alól nemrég előkerült négykötetnyi iratanyag új fejezetet nyithat a település történetének kutatásában. Nagy Adél lelkésznő a véletlenszerű feltárásról, az iratok érdekességéről beszélt a Krónikának.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kinevezte Lőrincz Helgát az RMDSZ javaslatára az Országos Tulajdon-visszaszolgáltatási Hatóság (ANRP) elnökévé.
Románia kiutasíthatja az orosz nagykövetet, ha újabb orosz drónok hullanak az országra. A személyi igazolványáért ment a plázába egy férfi, öt év börtön lett a vége.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!