A sorsolást megelőzően leszögezték, hogy a bajnoki címvédő, a Bajnokok Ligája selejtezőjében induló Konstancai Farul nem találkozhat az Európa Konferencia Ligában részt vevő három együttessel (Sepsi OSK, Kolozsvári CFR, FCSB) a bajnokság első hét fordulójában.
A Román Kupát egymás után a második évben elhódító Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK idegenben kezdi a Szuperliga új szezonját, a július 15-i nyitófordulóban a Bukaresti Rapid otthonában játszik.
Az első hazai bajnoki mérkőzésén a székelyföldi együttes egy héttel később az FCU Craiova 1948 ellen lép pályára.
A kemény párharcok ezután is folytatódnak Liviu Ciobotariu vezetőedző legénysége számára, hiszen az első öt fordulóban összecsap a Dinamóval idegenben és a Kolozsvári CFR-rel hazai pályán.
Akárcsak az előző idényben, a 9., a 10. és a 11. játéknapon egymás után három, a bajnoki címre pályázó riválissal találkozik, hiszen sorrendben az Universitatea Craiova (idegenben), az FCSB (hazai pályán) és a Farul (idegenben) lesz az ellenfele.
Az alapszakasz odavágóit a háromszékiek otthon zárják a Petrolul ellen.
Az első forduló további párosításai közül kiemelkedik az egy másodosztályban töltött idény után az élvonalba visszajutott Bukaresti Dinamo és az Universitatea Craiova párharca, valamint az FCU Craiova 1948–FCSB összecsapás. A másik két feljutott csapat közül a Jászvásári Poli idegenben lép pályára a Kolozsvári CFR vendégeként, míg a Galaci Oțelul hazai közönség előtt mutatkozik be, az Aradi UTA-t fogadja.
A bajnokság lebonyolítása nem változott, a tizenhat együttes oda-visszavágókat játszik a 30 fordulós alapszakaszban, ezután az első hat helyezett a felsőházi, a további tíz csapat az alsóházi rájátszásban folytatja. A szezon végén a felsőházban első két helyen végzett klub a Román Kupa győztese mellett biztosan indul az európai kupaporondon, míg a harmadik helyezett selejtezőt játszik az alsóház két legjobb csapata közötti másik selejtezőmérkőzés nyertesével, hogy eldőljön az utolsó nemzetközi kupában induló gárda kiléte.
A sorsolást megelőző ceremónia keretében több elismerést is kiosztottak az elmúlt bajnoki idény legjobbjainak. A szezon játékosának a bajnok Farul támadóját, Denis Alibecet választották, az együttest irányító Gheorghe Hagi a legjobb edzőnek járó címet kapta, míg a Sepsi OSK játékosa, Cosmin Matei a Szuperliga Fair Play-díját érdemelte ki. A középpályás a labdarúgásban nem mindennapi eset főszereplője volt, aki a tavaly novemberi, Petrolul elleni hazai mérkőzésen sportszerűségből jelesre vizsgázott. A sepsiszentgyörgyi csapat által 2–0-ra megnyert bajnoki első félidejének hosszabbításában Matei a kapu előterében könnyedén gólt szerezhetett volna, de ehelyett inkább kirúgta a labdát, mivel a vendégek kapusa, Vâlceanu összeütközött a hazaiak támadójával, Safrankóval, és kissé megsérülve a földön feküdt.
Gesztusát üdvözölte a román futballvilág, de az esetről a közösségi médiában gyorsan elterjedt a felvétel, és a neves Give Me Sport című kiadvány már akkor azt javasolta, hogy mivel Matei nagy sportszerűségéről tett tanúbizonyságot, nem hiányozhat a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) Fair Play-díj jelöltjei közül.
A Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága szerdai ülésén döntést hozott a FK Csíkszereda–Dinamo mérkőzésen történt incidensekkel kapcsolatban. A bukaresti klub akkora büntetést kapott, mint a piros lappal kiállított Dan Petrescu.
Két idegenbeli döntetlen után első hazai megmérettetésére készül a Sepsi OSK, a Vajdahunyadi Corvinul elleni mérkőzésen csakis a győzelem jöhet szóba – véli Hadnagy Attila, a piros-fehérek sportigazgatója.
Miközben kedden jó hírt kaptak a kilakoltatott parajdiak, ugyanakkor egy olyan interjú is megjelent az egyik magyarországi gazdasági portálon, ami tulajdonképpen kegyelemdöfés lehet a szebb napokat megélt székelyföldi sóbányászat számára.
A román állam arra kérte Magyarországot, hogy a bukaresti környezetvédelmi tárca részt vehessen a Corvinus-kitermelés bővítésének határon átnyúló környezeti hatásainak felmérésében, de a kérelem több mint három hónapos késéssel érkezett.
Az óriásira dagadt költségvetési hiány visszafaragását célzó, újabb intézkedéseket jelentett be szerdán Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
… Gigi Becalinak is nagyon fáj, amikor az állami bürokrácia elkezd vele (VELE!) baszakodni… és egy román műemlékvédő egyesület kiakadt, hogy a Székelyföldön semmibe veszik a román emlékműveket.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!