Hirdetés

A fővárosban javíthat a Sepsi OSK

Küzdelmes, nehéz csata vár Fofánáékra Bukarestben
Fotó: Veres Nándor

2021. augusztus 23., 12:09

Három, zsinórban elszenvedett vereségét követően Bukarestben feledtetheti kudarcait a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A háromszékiek a labdarúgó 1. Liga 6. fordulójának zárómérkőzésén hétfő este 21.30-kor az FCSB vendégeiként lépnek pályára a Nemzeti Arénában.

2021. augusztus 23., 12:09

A piros-fehérek egy győzelemmel és egy döntetlennel rajtoltak az új idényben, aztán hirtelen megtorpantak, belefutottak néhány váratlan pofonba, aminek következtében a bajnoki rangsor alsó részében találták magukat, azonban semmi nincs veszve, a székelyföldi együttesnek még bőven lesz alkalma kijavítani botlásait.

Hirdetés

A szentgyörgyiek az FCSB elleni meccsen kapnak most erre lehetőséget, és az előzmények ismeretében nem lehetetlen vállalkozás legyőzni bukaresti riválisukat.

Az elmúlt idényben ugyanis a fővárosi csapatnak egyszer sem sikerült felülmúlnia az OSK-t, az alapszakaszban mindkét találkozó döntetlennel végződött, a felsőházi rájátszásban viszont egy újabb pontosztozkodás mellett a piros-fehérek örülhettek a sikernek, amikor Claudiu Petrila és Bogdan Mitrea találatainak köszönhetően idegenben diadalmaskodtak az FCSB felett.

A hétfő esti mérkőzésen eltiltása miatt nem irányíthatja csapatát a kispadról Leo Grozavu, a Sepsi OSK vezetőedzője,

aki úgy véli, Edward Iordănescu kinevezésével az eddigiekhez képest a fővárosi együttes is más arcát fogja mutatni, és a játékosok mindent megtesznek majd a győzelemért.

„Teljesen mindegy, hogy hazai környezetben vagy idegenben játszunk az FCSB ellen, egyértelmű, hogy nehéz feladat vár ránk. Három mérkőzésen egyetlen pontot sem szereztünk, bár többre is képesek lehettünk volna, és a legutóbbi meccsünkön még inkább megmutatkoztak a hiányosságaink.

Az ellenfél csapatánál edzőcsere történt, ilyenkor a játékosok is nagyobb erőbedobással játszanak, hogy bebizonyítsák, helyük van a csapatban. Ahhoz viszont kevés idejük volt, hogy radikálisan változtassanak a játékukon, de olyan értékes játékosokkal rendelkeznek, akikkel képesek birtokolni a labdát, irányítani a mérkőzést.

Nyugtalanító számomra, hogy legutóbb ők is vereséget szenvedtek, és mivel az első helyezetthez képest nőtt a hátrányuk, nem engedhetnek meg maguknak újabb botlást

– nyilatkozta Leo Grozavu, a Sepsi OSK vezetőedzője.

Az 54 éves szakember ugyanakkor újabb éles kritikát fogalmazott meg a játékvezetésre vonatkozóan, meglátása szerint ugyanis a bírók sokat tévednek, túl szigorúan büntetik az edzőket, és nem mérnek azonos mércével:

„Félelmeim vannak a bíráskodással kapcsolatosan. Az edzőket nem védi senki, betömik a szánkat, a játékvezetőket pedig senki nem okolja. Pedig nekik is meg kellene érteniük, hogy a játék hevében néha kifakadunk, de nem lépjük át a határokat.

Ráadásul a mi padunkat árgus szemekkel figyelik, másoknál mindenki talpon áll, ha viszont nálunk feláll valaki, mintha bombát robbantottak volna” – fogalmazta meg kifogásait a szentgyörgyiek trénere.

A hétfőn 21.30-kor kezdődő FCSB–Sepsi OSK találkozót a Horațiu Feșnic, Valentin Avram, Alexandru Cerei által alkotott bírói hármas vezeti, és a Digi Sport 1, a Telekom Sport 1 és a Look Sport televíziós csatornák élőben közvetítik.

Labdarúgó 1. Liga, 2021–2022-es szezon, alapszakasz, 6. forduló

Labdarúgó 1. Liga, 2021–2022-es szezon, alapszakasz

Medgyesi Gaz Metan:
Medgyesi Gaz Metan:
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Új korszakot nyit a Gyergyói Hoki Klub: nagyobb szerepet kap a saját utánpótlás

Irányváltás, szintlépés és szerkezeti átalakulás következik a Gyergyói Hoki Klubnál. A vezetőség szerint elérkezett az idő, hogy az elmúlt évek utánpótlás-nevelő munkája a felnőttcsapatban is meghatározó legyen.

Spanyolország a világ tetején, nem sikerült a címvédés Argentínának

Tizenhat év után ismét világbajnok Spanyolország. A 2026-os viadal döntőjében a címvédő Argentína mindvégig védekezett, de Ferran Torres hosszabbításban szerzett találata eldöntötte a finálét, így a spanyolok történetük második vb-címét ünnepelhették.

Székelyhon

Villámárvíz öntötte el Bușteni-t, autókat sodort el az ár – videókkal

A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.

`
Krónika

Fizetni kell, ha az ember a saját kútvizét issza? Az illetékes hatóság tisztázta a helyzetet

Hamisak azok az információk, amelyek szerint a polgároknak díjat kell fizetniük, vagy büntetőjogi szankciókkal kell számolniuk azért, mert saját kútjaik vizét használják – közölte a Román Vízügyi Hatóság (ANAR).

Krónika

Magyar Péter: ne legyenek gyávák meghívni Tusványosra!

Ne legyenek gyávák meghívni Magyarország miniszterelnökét Tusványosra – kérte Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben, a frakciók képviselőinek válaszolva.

Ez is érdekelheti

Húsz éve nem látott gyenge rajt a vendégcsapatoktól a Szuperligában

A hazai együttesek szinte tökéletesen kihasználták a pályaelőnyt a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényének első fordulójában. A nyolc mérkőzésből hetet megnyertek, miközben a vendégeknek mindössze egy döntetlen jutott.

Megváltoztatták a kezdési időpontot, korábban játszik az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK

Első hazai mérkőzését játssza a hétvégén az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK a Szuperliga 2026–2027-es idényében. A második fordulóban a csíkiak az FCSB-t, a sepsiszentgyörgyiek a Kolozsvári U-t fogadják, a vasárnapi találkozók egy órával korábban kezdődnek.

Ovidiu Burcă: senkit sem akarok hibáztatni, de túl könnyen kerültünk emberhátrányba

Ovidiu Burcă szerint az emberhátrány teljesen átírta a Rapid elleni mérkőzést. A Sepsi OSK vezetőedzője nem keresett kifogásokat, míg Alin Dobrosavlevici elismerte, hogy hibája alapjaiban befolyásolta a találkozó végkimenetelét.

Emberelőnyben egykapuzott a Rapid, csak a hajrában törte meg a Sepsi OSK-t (videóval)

Óriási mezőnyfölényben futballozott, rengeteg helyzetet dolgozott ki, és csaknem egy teljes félidőt emberelőnyben játszott a Bukaresti Rapid, mégis csupán a hajrában tudta megtörni a hősiesen védekező Sepsi OSK ellenállását a Szuperliga 1. fordulójában.

Szabó István: kevés pozitívumot láttam a csapatomtól

Finoman szólva sem volt elégedett csapata teljesítményével Szabó István, az FK Csíkszereda vezetőedzője, miután együttese vereséggel kezdte szereplését a labdarúgó Szuperliga új idényében.

A második félidőben kisiklott az FK Csíkszereda Aradon (videóval)

Kikapott a labdarúgó Szuperliga nyitófordulójában az FK Csíkszereda: a szünetben Aradon még döntetlenre álltak a felek, de a második félidőben nyolc perc alatt három gólt lőtt a Vajdahunyadi Corvinul, magabiztosan nyert 3–0-ra.

Különleges szezon előtt a székelyföldi futball: az élvonal tagja az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK is

Új fejezet kezdődik a székelyföldi labdarúgás történetében: a 2026–2027-es idény az első, amelyben egyszerre két székelyföldi együttes szerepel a román élvonalban. Hétfőn idegenben kezdi meg a pontgyűjtést az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK.

Otthon tartotta a három pontot a Kolozsvári U és a Petrolul is a Szuperligában (videóval)

Két hazai siker született vasárnap a labdarúgó Szuperliga első fordulójában. A Kolozsvári U 2–1-re múlta felül a Konstancai Farult, míg a Petrolul büntetőből szerzett góllal győzte le a Bukaresti Dinamót.

Meglepetés a rajton: kikapott Galacon a Kolozsvári CFR

A Kolozsvári CFR a labdarúgó Szuperliga nyitófordulójában nem várt, 2–1-es vereséget szenvedett szombaton a Galaci Oțelul vendégeként.

Tavalyi rutinra építve, megújuló csapattal rajtol az FK Csíkszereda

Új vezetőedzővel, hat nyári igazolással és a tavaly megszerzett élvonalbeli tapasztalattal vág neki a román labdarúgó Szuperligának a csíki együttes, amely hétfőn este Aradon, az újonc Corvinul ideiglenes otthonában kezdi meg a pontvadászatot.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!