A jelenleg az Astra Giurgiunál szereplő Alibec számára a labdarúgó Bajnokok Ligája miatt izgalmas állomás lehet a magyar csapat, amely bejutott a kiírás playoff-körébe, ahol a norvég Moldéval találkozik. Amennyiben ezt a párharcot sikerrel veszi, akkor a Fradi ott lesz a főtáblán.
A 13-szoros román válogatott Alibecért a török Gaziantep már tett egy 600 ezer eurós ajánlatot nemrég, de a csatár klubja visszadobta. A mostani információk szerint a magyar bajnokcsapat 800 ezer euróra növelte a licitet.
A tíz éve még az olasz Inter-játékosának számító, de a Serie A-ban csak egy meccsen pályára lépő Alibec 2018 óta az Astra labdarúgója, ahol 60 meccsen 21 gólt és 20 gólpasszt jegyzett. A román válogatottban két gólja van, a legutóbbit szeptemberben, az Ausztria elleni Nemzetek Ligája-találkozón szerezte, amit 3–2-re nyertek a románok.
A Fradi idén nyáron már igazolt egy játékost Romániából, a francia középpályás, Laidouni 600 ezer euróért érkezett a Voluntari csapatából.
Reménykedve várhatta hétfő délutáni kiszállását az FK Csíkszereda, amely a hozzá hasonlóan nyeretlen FC Botoșani vendége volt. A Hargita megyeiek korán emberhátrányba kerültek, sokáig így is jól tartották magukat, végül azonban pont nélkül térnek haza.
Egészen jó mérkőzést játszott a Sepsi OSK és a Konstancai Farul a labdarúgó Szuperliga 6. fordulójának meccsén. Két fiatal játékos talált be, újabb döntetlen jegyzett a háromszéki alakulat.
Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.
Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.
Átláthatóbb és kiszámíthatóbb támogatási rendszert ígér a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára, Heidl György a Krónikának adott interjújában.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!