Az egygólos idegenbeli kudarcot követően a Fehérvár szerdán a hazai visszavágón is eredménytelen maradt és 2–0-ra kapott ki a ciprusi Omonia Nicosiától, így 3–0-s összesítéssel kiesett a sorozatból.
Ezzel szemben a Paks még kedden 2–2-es döntetlent ért el a montenegrói Mornar vendégeként, így a hazai fölényes győzelmének köszönhetően 5–2-es összesítéssel jutott tovább. A főtáblára kerülésért zajló play-off körben a paksiak a cseh Mlada Boleslav és az izraeli Hapoel Beer-Seva közötti párharc továbbjutójával játszanak.
Két barátságos mérkőzéssel bemutatkozik a román labdarúgó-válogatott kispadján Gheorghe Hagi. A nemrég kinevezett szövetségi kapitány pénteken kihirdette első keretét, amelyben helyet kapott Hindrich Ottó kapus is.
Pár napja jutott vissza a labdarúgó Szuperligába a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. Már kiírták, mikor kezdik el a munkát, a klubvezetés a élvonalbeli keret kialakításán dolgozik.
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélre figyelmeztető előrejelzést adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Gyimesbükknél, az egykori magyar–román határnál provokálta szombaton a csíksomlyói búcsúba érkező magyarokat Mihai Tîrnoveanu, a Nemzet Útja nevű szélsőséges román szervezet vezetője.
Csíksomlyó nem pártiroda, nem szavazókör, nem politikai határátkelő. Aki oda magyarokat párthovatartozás szerint engedne be, az nem a nemzetet védi, hanem éppen azt darabolja fel, aminek az egységére hivatkozik.
További híreink: valóban hantavírusos az aradi férfi, de nem az Andes variánst kapta el, George Simion pedig kormányt akar alakítani, hogy kivezesse Romániát a válságból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!