A 39 éves román játékos 2017 óta tartozik a kincses városiak keretébe, összességében 133 mérkőzésen képviselte a klubot, ezalatt 7 találatot és 9 gólpasszt termelt.
Idén nem tartozott az alapemberek közé, mindössze hatszor lépett pályára, ennek ellenére könnyen elképzelhető, hogy vasárnap este a kezdőcsapatban kap helyet.
Egészen parádés karriert futott, hiszen öt román és két izraeli bajnoki címet nyert, emellett részese volt két Román Szuperkupa, egy Izraeli Szuperkupa és egy Román Kupa győzelemnek is.
A kolozsvári együttesnél töltött időszak előtt Ovidiu Hoban az Universitatea Craiova, a Nagyváradi FC Bihor, a Medgyei Gaz Metan, a Kolozsvári U, a Petrolul Ploiești és az izraeli Hapoel Ber-Seva játékosa volt.
A Kolozsvári CFR kispadján a vasárnap esti rangadón nem lesz ott Dan Petrescu, az 54 éves szakember betegség miatt hiányzik. Alin Minteuan, Costin Curelea és Valeriu Bordeanu fogják helyettesíteni az utolsó bajnoki során. A mérkőzést Buzăuban rendezik 21 óra 30 perctől, élőben közvetíti a Digi Sport 1, Orange Sport 1 és a Prima Sport 1 televíziós csatorna is.
| 2022. 05. 20. 20:30 | Universitatea Craiova U Craiova | Konstancai Farul Farul | 4-1 |
| 2022. 05. 22. 21:30 | FCSB FCSB | Kolozsvári CFR CFR | 3-1 |
| 2022. 05. 23. 17:30 | FC Argeș Pitești FC Argeș | FC Voluntari Voluntari | 0-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kolozsvári CFR CFR | 10 | 6 | 1 | 3 | 18-9 | 57 |
2 | FCSB FCSB | 10 | 8 | 1 | 1 | 24-7 | 56 |
3 | Universitatea Craiova U Craiova | 10 | 7 | 0 | 3 | 21-9 | 48 |
4 | FC Voluntari Voluntari | 10 | 3 | 2 | 5 | 9-14 | 35 |
5 | Konstancai Farul Farul | 10 | 2 | 2 | 6 | 5-15 | 32 |
6 | FC Argeș Pitești FC Argeș | 10 | 1 | 0 | 9 | 3-26 | 27 |
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Megtartotta az odavágón szerzett egygólos előnyét a Kovásznai Kárpátok, történelmi sikert ért el a Csíkszentsimoni KSK ellenében: 3–2-es összesítéssel feljutott a labdarúgó harmadosztályba.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.
A jelenlegi 4050 lejről július elsejétől havi 4325 lejre nő a bruttó minimálbér, ami nettóban 125 lejes bérnövekedést jelent. A minimálbér megemelése 1 759 027 alkalmazottat érint.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!