A piros-fehérek a Petrolul vendégeként játszottak az első játéknapon, akkor a második játékrész elején hátrányba kerültek, viszont remekül reagáltak a bekapott gólra és megfordították a meccset, 3–1-re győzni tudtak. A bajnokságban a hétvégén sikerült megtörniük a rossz szériájukat, 5–0-ra diadalmaskodtak az FC Argeș ellen. A háromszékiek ezzel a román pontvadászat nyolcadik helyén állnak 17 fordulót követően, ami az alapszakasz végén nem ér majd felsőházat.
A Bukaresti Dinamóval szemben Cristiano Bergodi legénysége optimista lehet, ugyanis az elmúlt hét idegenbeli találkozójukból ötöt is megnyert, emellett kétszer vereséget szenvedett.
A fővárosiak azóta a 2. Ligában játszanak, jelenleg a tizedik helyet foglalják el, 13 játéknapot követően öt győzelem, három döntetlen és öt vereség a mérlegük. Legutóbb viszont még szeptember 18-án kaptak ki tétmeccsen, azóta négyszer diadalmaskodtak és ugyanennyiszer döntetlennel ért véget a meccsük. Utoljára az FK Csíkszereda otthonában játszottak gól nélküli bajnokit.
A Dinamo és a Sepsi OSK korábban 14 alkalommal találkozott egymással, négyszer nyertek a fővárosiak, hatszor a szentgyörgyiek és négyszer pontosztozkodás lett a vége.
A találkozó játékvezetője Moroiță Andrei lesz, az oldalvonalról Vlase Daniel és Zamfir Doru segíti majd a munkáját. Az összecsapást élőben közvetíti kedden 21 órától a Digi Sport 1, Orange Sport 1, Prima Sport 1.
A Román Kupát idén új, csoportrendszerben bonyolítják le. Mindegyik csapat egyetlen mérkőzést játszik az első, a második és a harmadik urnában szereplő együttessel. Az összes csoportból az első két helyezett jut tovább a negyeddöntőbe, emellett az első helyen végzett csapatok majd hazai pályán játszhatnak a legjobb nyolc között. A Sepsi OSK december elején a zárófordulóban az FC Voluntarit fogadja majd.
A Szuperligát szervező Hivatásos Labdarúgóliga nyilvánosságra hozta a felsőház utolsóelőtti fordulójának, illetve az alsóház zárónapjának programját. Utóbbinál több kérdésre csak jövő hétfőn kapunk választ.
Másodszor is győzött a címvédő Galaci United otthonában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásában. Az újabb siker azt jelenti, hogy Mánya Szabolcs csapata az utolsó forduló előtt bebiztosította helyét a döntőben.
Több tucatnyian kerültek kórházba egy Dâmbovița megyei étteremben tartott eseményről ételmérgezésre utaló tünetekkel a vasárnapra virradó éjszaka.
A román-magyar határ menti településen, Méhkeréken született Gurzó Mária román nyelven tette le az esküt szombaton a Parlamentben.
A magyar külpolitika első feladata a bizalom helyreállítása, visszaépítjük Magyarország tekintélyét az EU-ban és a NATO-ban is – jelentette ki Orbán Anita külügyminiszter-jelölt kinevezés előtti meghallgatásán.
Miért ad fizetést az állam a premontrei apátnak, miközben a nagyváradi önkormányzat kilakoltatja? Miként lett a templomból iskola? Elmagyarázzuk bővebben és rövidebben is.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!