A dánok alaposan elpáholták, nagy verést kapott az FCSB

Sebestyén Ervin 2022. október 06., 22:01 utolsó módosítás: 2022. október 06., 22:03

Első győzelmét szerette volna megszerezni az FCSB a labdarúgó Konferencia Liga csoportkörében, azonban az eddig szintén nyeretlen Silkeborg egymás után termelte a gólokat.

Semmi sem sikerült a románoknak, óriási vereséget szenvedtek Dániában Fotó: Ernst van Norde/EPA/Agerpres

A csütörtök esti összecsapás rémálomszerűen indult a román gárda számára, nyolc percnyi játék után már kétgólos hátrányban voltak. Az első félóra végéhez közeledve két helyzete is volt az FCSB támadóinak, azonban egyikből sem sikerült szépíteni.

A 34. minutumban jött az újabb hidegzuhany, büntetőhöz jutott a Silkeborg, amit Helenius értékesített, 3–0-val mehettek szünetre a felek.

A fordulást követően nem változott a játék képe, nem álltak le a dánok, túloldalt bekkeltek a románok. Újabb gólokat viszont még így sem sikerült elkerülniük, az 58. és 71. percben is eredményes volt a hazai gárda, a hajrához érve már 5–0-ra vezetett a Silkeborg. A legvégén ugyan még volt lehetőség a szépítésre, semmi nem jött össze a vendégeknek.

A harmadik csoportmeccsét kaput találó lövés nélkül zárta az FCSB, ezzel az nagyarányú vereséggel maradtak az utolsó helyen a B csoportban, három találkozó alatt egy gólt lőttek és egy pontot gyűjtöttek.

Labdarúgó Konferencia Liga, csoportkör, 3. forduló:

Silkeborg–FCSB 5–0 (3–0).
Gólszerzők: Klynge (3.), Kusk (8.), Helenius (35. – büntetőből), Thordarson (58.), Adamsen (71.).