A magyar címvédőnek a szlovákok elleni találkozóinak azért van nagy jelentőségük, mert amelyik csapat ebből a csatából győztesen kerül ki, az már biztosan főtáblás lesz a mostani idényben valamelyik európai kupasorozatban. A párharc nyertesének további két riválist kell legyűrnie a BL-csoportkörös szerepléshez, de ha ezek közül egyben sem jár sikerrel, akkor is pályára léphet ősszel a főtáblás küzdelmekben, mégpedig az előző szezonban életre hívott Konferencia-ligában.
A BL-selejtező első fordulójában a Fradi az idegenbeli 0–0 után hazai pályán 5–1-re verte a kazah bajnok Tobol együttesét, míg a Slovan két gól nélküli döntetlen után az idegenben játszott visszavágó hosszabbításában tudta kiharcolni a továbbjutást, miután egygólos hátrányból fordítva 2–1-re győzött.
A Ferencváros és a Slovan tétmérkőzést kétszer vívott egymással, 1992-ben Pozsonyban 4–1-re nyert a házigazda, majd az Üllői úton 0–0-s döntetlenre végeztek a felek.
A mostani párharc első mérkőzése szerdán 21 órakor kezdődik a Groupama Arénában – az M4 Sport élőben közvetíti –, a visszavágót egy hét múlva rendezik Pozsonyban.
Bejelentette első nyári igazolását a Sepsi OSK: a háromszéki klub egy évre szóló szerződést kötött Bogdan Vătăjeluval. A rutinos balhátvéd jelentős hazai és nemzetközi tapasztalattal érkezik Sepsiszentgyörgyre.
Csütörtökön rajtol a labdarúgó-világbajnokság. A romániai közvetítési jogokkal az Antena rendelkezik, amely a torna mind a 104 mérkőzését élőben sugározza. Az M4 Sport is nagy dobásra készül, igaz, mi abból valószínűleg nem sokat látunk majd.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
Az EDDA lesz az egyik fellépő a 35. Tusványoson – jelentették be a Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor szervezői szerda délután.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!