Meglepően sima eredmény született Gyimesbükkben, ahol a hazai csapat öt góllal búcsúztatta a sorozattól a szépvízieket.
Kászonaltízen az 5. Ligában tíz mérkőzésen át veretlen helyi együttesnek megszakadt a jóra sorozata, vereséget szenvedett a magasabb szintén játszó szentsimoni gárdától. A Kászon 2–0-ra vezetett, azonban a négy gólt szerző Olteán János vezérletével a simoniak végül 4–3-ra győztek.
Vasárnap délután 3 órára írták ki a Csíkszentdomokos–Balánbánya mérkőzést, azonban előre nem látott kényszerítő körülmény, elháríthatatlan akadály (vis maior) miatt csak 15 óra 55 perckor kezdődött el a találkozó.
Az történt, hogy a Gyimesekből érkező játékvezetők nem értek időben Csíkszentdomokosra, mert a déli órákban súlyos közlekedési baleset történt Gyimesközéplokon, és a közúti forgalom hosszú időn át állt. Nem volt gond a korai sötétedéssel, mert a szentdomokosi pályának van villanyvilágítása.
Vendéggóllal kezdődött Szentdomokoson a felcsíki rangadó, a balánbányaiak már a 9. percben megszerezték a vezetést, amikor a jó ütemben érkező Mitocaru egy kapufáról kipattanó lövést a kapuba lőtt. A házigazdák a következő támadásnál kiegyenlítettek, majd szünetig kétgólos előnyre tettek szert, és végül magabiztos győzelmet arattak.
Gyimesbükki SE–Szépvízi MŰ 5–0 (2–0).
Gólszerzők: András Răzvan (5.), Gabriel Grosu (39.), Antal Szilárd (67. és 81.), Ambrus Csongor (70.).
Kászonaltízi dr. Lukács Mihály SE–Csíkszentsimoni FC 3–4 (3–3).
Gólszerzők: Péter Márk (1.), György Tamás (9.) és Máté Zsolt (44.), illetve Olteán János (31., 36., 43. és 55.).
Csíkszentdomokosi SK–Balánbányai Bányász 6–3 (3–1).
Gólszerzők: Márton Benedek (10.), Böjte Szilveszter (28., 70. és 72., az utolsót büntetőből), Robert Bucur (44., büntetőből), Both Tamás (90.+2), illetve Ciprian Mitocaru (9., 57. és 76.).
Egy korábban lejátszott mérkőzésén:
Csíkszentkirályi Borsáros–Csicsói Ezüstfenyő 2–3 (1–2).
Gólszerzők: Veres Alpár (16.) és Incze Zsombor (82.), illetve Cătălin Dudău (6.), György Csaba (20.) és Boldizsár István (88.).
A nyolcaddöntős mérkőzéseket 2023 tavaszán rendezik.
Lezárult egy fejezet a Csíkszeredai Sportklub történetében: két és fél év után távozott a kék-fehérek amerikai vezetőedzője. Az amerikai szakember a folytatásban a Vienna Capitals csapatát irányítja. Búcsúinterjút adott.
Kijelölték a román női kézilabda-válogatott keretét a Kárpát-kupára. Ez egy felkészülési torna a közelgő világbajnokságra. A listán egy székelyföldi játékos neve is megtalálható, nagy valószínűséggel ott lesz az idei vébén.
Egy adósság miatt keletkezett konfliktusban vesztette életét egy 47 éves Hargita megyei férfi, miután egy 21 éves mikóújfalusi fiatal késsel szívtájékon szúrta. Az áldozat még autóba szállt, hogy hazamenjen, de útközben elvérzett.
„Ha elkezdjük tanulmányozni az idén 800 éves Naphimnuszt, azon keresztül megközelíthető Szent Ferenc lelkülete, a ferences lelkiség” – mondta el a Krónikának Urbán Erik, a Kisebb Testvérek Szent István Királyról elnevezett Rendtartományának vezetője.
Igencsak nehéz kérdésekre kell válaszolniuk azoknak, akik szeretnének román állampolgárok lenni – erre világított rá Dominic Fritz temesvári polgármester.
További híreink: négy év börtönre ítélték „a nagy matematikusnak” kampányoló manelistát, de meglépett, a településekre bemerészkedő medvéket pedig ezentúl azonnal ki lehet lőni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!