Rekordszámú, összesen 18 csapat nevezett az 5. Liga csíkszéki csoportjába. A bajnokságot szervező Hargita Megyei Labdarúgó-egyesület (AJF Harghita) vezetősége arról döntött, hogy a 2024–2025-ös pontvadászat a 17 fordulós alapszakaszból és a 8 játéknapból álló rájátszásból tevődik össze, így minden csapatnak 25-25 mérkőzése lesz majd a következő szezonban.
Az alapszakaszban minden csapat játszik mindenkivel egyszer, majd az első kilenc együttes a felsőházban, a következő kilenc pedig az alsóházban folytatja.
A rájátszásra a csapatok pontjait megfelezik, és a felső-, illetve az alsóházban is játszanak egymás ellen, de újra csak egyszer – közölték.
A szervezők augusztus 12-éig adtak haladékot az új csapatoknak, hogy rendezzék a hivatalos benevezési formaságokat. A Csík körzeti futballbajnokság első fordulóját augusztus utolsó, illetve szeptember első napjára tervezték, a sorsolást pedig augusztus 15-én 17 órától tartják az egyesület csíkszeredai székházában.
A bajnoki rajtot a Román Kupa megyei szakaszának első fordulója előzi meg, ezt augusztus 25-ére időzítették.
A román labdarúgás egyik legemlékezetesebb sikere után alig két hónappal Székelyudvarhely újabb futballcsodát élhetett meg. A friss BEK-győztes Bukaresti Steaua 1986 nyarán barátságos mérkőzésen lépett pályára a C osztályos Haladás ellen.
Hazai pályán folytatja bajnoki szereplését vasárnap a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda. A Kolozsvári U, illetve az FCSB elleni mérkőzések előtt Diószegi László és Szondy Zoltán a Székely Sportnak beszélt az esélyekről és a szezon eleji célokról.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Felzúdulást keltett a soviniszta, magyarellenes román körökben, hogy Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere jelezte: nem kívánja engedélyezni Mihai Tîrnoveanu megmozdulását, amelyet péntek délutánra tervez a háromszéki városban.
Ikertestvére amszterdami útja miatt illegális schengeni tartózkodással gyanúsították meg a Politico újságíróját a kolozsvári reptéren. Több tengerparti üdülőhely maradt áram nélkül a hálózat túlterheltsége miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!