Andrei Cristea az elmúlt években a moldvai csapat legmeghatározóbb játékosának számított, góljaival nagyban hozzásegítette az együttest céljai eléréséhez. A román élvonalban az egyik legtapasztaltabb labdarúgónak tekinthető, több mint négyszáz mérkőzésen lépett pályára és 114 gólt szerzett az 1. Ligában.
„Természetes, hogy Andrei Cristea a következő szintre lépjen, és hiszem, hogy ez a megfelelő pillanat. Ismeri a klubot és a játékoskeretet, mi több, a támogatásunkat és a bizalmunkat is élvezi. Úgy gondolom, minden adottsága megvan ahhoz, hogy szép eredményeket érjen el edzőként is. Sok sikert kívánunk neki, és azt, hogy győzelemmel mutatkozzon be az edzői tisztségében” – nyilatkozta Ciprian Paraschiv klubelnök a Poli honlapján.
Andrei Cristea a csapatot a szezon elejétől irányító Daniel Pancut váltja a kispadon, akit az elmúlt héten menesztettek, miután nem tudta elmozdítani az együttest az utolsó helyről. A fiatal tréner kedden 20 órától mutatkozik be vezetőedzőként, amikor a Jászvásári Poli az Universitatea Craiovát – amely szintén menesztette edzőjét, Corneliu Papurăt – fogadja az 1. Liga 21. fordulójában.
A Sepsi OSK és az FK Csíkszereda stadionjában is először lehetett alkoholos sört vásárolni a hétvégén. Az új szabályozást örömmel fogadták a szurkolók, ugyanakkor a háromszéki arénában hosszú sorok és kifogyó készletek is nehezítették a kiszolgálást.
Újabb jelentős átalakuláson ment keresztül a Székelyudvarhelyi FC kerete. László Zsolt csapatmenedzser szerint ugyan sok volt a bizonytalanság, de sikerült elindítani az új szezont, a cél továbbra is egy stabil, versenyképes együttes kialakítása.
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán reggel a 13A jelzésű országúton, Homoródfürdőn, ahol egy farakományt szállító teherautó és egy kisteherautó ütközött össze. Az érintett szakaszon teljes útzárat vezettek be.
Vendégmunkásként kezdték Magyarországon, majd hazatérve építőipari vállalkozást indítottak. Néhány év múlva azonban mindent egy lapra tettek fel: a mezőgazdaságra. A szilágyszentkirályi Módi testvérek ma már közel ezer hektárnyi területen gazdálkodnak.
Oroszország soha nem küldött és jelenleg sem küld harci drónokat romániai célpontok ellen, az ezzel kapcsolatos találgatások pedig teljesen alaptalanok – közölte hétfőn Oroszország bukaresti nagykövetsége.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!