A Coronával meccseltek, Törökországban edzőtáboroznának

Dobos László 2021. január 22., 16:42 utolsó módosítás: 2021. január 22., 16:46

Ködös időben kezdődött, napsütésben zárult és hat gólt hozott az FK Csíkszereda labdarúgócsapatának második idei felkészülési mérkőzése.

Hasznos felkészülési mérkőzés. A csíki szakvezetés 22 játékost próbálhatott ki Fotó: Pinti Attila

Pénteken kora délután a Kós Károly utcai műgyepes pályáján fogadta a 2. ligás FK Csíkszereda a harmadosztályú Brassói Coronát. Kemény ellenfélnek bizonyult a Corona, amely pillanatnyilag Brassó megye legjobb futballcsapata, az őszi szezon után veretlenül vezeti a 3. Liga 5. csoportját.

A csíkiaknál több hónapos kihagyás után újra pályára lépett a 2002-es születésű Casiadi-Bakó Soma, bemutatkozott a felnőtt csapatban az őszi idényben az FK U17-es csapatát erősítő Omar ElSawy, aki 2004-ben született Marosvásárhelyen.

Jó iramú focit, nagy küzdelmet hozott az első félidő, amelyben egyetlen gól született: a 6. percben Pintér baloldali beadását követően a labda Dzsebari elé került, aki védhetetlenül a kapuba lőtte (1–0).

Szünet után új játékosok léptek pályára az FK színeiben, a 49. percben pedig Takács passzát Bauza értékesítette közelről (2–0). A folyatásban a vendégek kétszer is eltalálták a kapufát, a 71. percben pedig Suciu Tónit szerelték szabálytalanul a büntetőterületen belül. A megítélt tizenegyest Bauza értékesítette (3–0).

Egy perc múlva szépített a brassói gárda, Manole tizenhatoson kívülről leadott kapáslövése a csíki kapuban kötött ki (3–1). Két perc múlva Bara szabálytalanságáért a Corona jutott 11-eshez, de ezt a vendégek kapu fölé fölé rúgták. A 87. percben újabb tizenegyest harcoltak ki a vendégek, és ezt Toader belőtte (3–2). A végeredményt a fiatal Suciu Toni állította be a 89. percben, értékesítette a Bauza elleni szabálytalanságárt megítélt büntetőt.

Az FK Csíkszeredának ez volt a második felkészülési mérkőzése 2021-ben, két nappal korábban, szintén hazai pályán 6–2-re nyert az ugyancsak harmadosztályban szereplő Șomuz Fălticeni ellen.
Ha a járvány nem szól közbe, az FK Csíkszereda a jövő héttől Törökországban folytatja a felkészülést.

Labdarúgás, felkészülési mérkőzés:
FK Csíkszereda–Brassói Corona 4–2 (1–0).
Gólszerzők: Szufian Dzsebari (6.), Juan Bauza (49. és 71., a másodikat büntetőből), Suciu Tóni (89., büntetőből), illetve Manole (72.) és Toader (87., büntetőből).
FK Csíkszereda: Rybánsky László – Csonka Bonifác, Vereguț Dániel, Raul Palmeș, Gergely Botond, Csürös Attila, Szufian Dzsebari, Omar ElSawy, Botorok János, Bogdan Rotar, Pintér Norbert. Szünet után játszott még: Gyenge Szilárd (kapus), Salvatore Marrone, Apró Claudiu, Kelemen Dávid, Takács Rareș, Bara Levente, Szondi Botond, Casiadi-Bakó Soma, Marvin Schieb, Suciu Tóni, Juan Bauza. Vezetőedző: Valentin Suciu.