A címvédőnek kedvez a Craiova bukaresti győzelme

Horváth Bálint Ottó 2022. április 03., 21:42 utolsó módosítás: 2022. április 03., 21:47

Vendéggyőzelemmel zárult a labdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának harmadik fordulójában rendezett vasárnap esti bukaresti mérkőzés: az Universitatea Craiova 2–0-ra nyert az FCSB ellen.

Andrei Ivan juttatta vezetéshez a vendégeket Fotó: Facebook/Universitatea Craiova

Az összecsapás az FCSB számára bírt nagyobb téttel, hiszen tovább csökkenthette volna hátrányát a címvédő és éllovas Kolozsvári CFR-hez képest, míg a craiovaiak már régóta lemondtak a bajnokság megnyeréséről, és csak a második hely elérhető számukra.

A házigazdák már a 8. percben betaláltak, Edjouma gólját azonban szabálytalanság miatt érvénytelenítették. A szünethez közeledve is az FCSB-nek volt a legnagyobb lehetősége, Vinicius középre tartó fejesét kiütötte Pigliacelli.

A vezetést azonban a legjobbkor az oltyán együttes szerezte meg:

a 44. percben Andrei Ivan büntetőt harcolt ki Iulian Cristea belépője következtében, a sértett pedig kegyetlenül a hálóba lőtte a tizenegyest.

A második félidőben a piros-kékek nagy nyomás alá helyezték a vendégkaput és mindent elkövettek az egyenlítésért, de Adrian Șut, Cristea, Octavian Popescu és Tănase helyzetei is kimaradtak.

A másik oldalon viszont az Universitatea pontosabb volt, a 74. percben egy bedobás után rosszul szabadítottak fel a hazai védők, a labda Ovidiu Bic elé került, aki védhetetlen gólt lőtt, és ezzel eldöntötte a három pont sorsát.

A craiovai gárda sikerével négy pontra megközelítette az FCSB-t, amely még nagyobb, akár nyolc pontos hátrányba kerülhet a CFR mögött, amennyiben a kolozsváriak a forduló zárómeccsén hétfőn 21 órától hazai pályán győzni tudnak az FC Argeș ellen.

Videó: Orange Sport