A címvédő simán jutott nyolc közé a kupában

Horváth Bálint Ottó 2021. október 27., 21:10 utolsó módosítás: 2021. október 27., 21:13

Nem volt kérdéses a címvédő Universitatea Craiova továbbjutása harmadosztályú ellenfelével szemben a labdarúgó Román Kupa legjobb nyolc csapata közé.

Gustavo szabadrúgásból szerzett vezetést Fotó: Facebook/Universitatea Craiova

A szerdai játéknapon egy mérkőzéssel folytatódott a kupasorozat nyolcaddöntője, a 3. Liga 10-es csoportjában éllovas Nagybányai Minaur fogadta a végső győzelemre nagy esélyes craiovai együttest.

A házigazdák nem tudták megnehezíteni az oltyánok feladatát, akik negyedóra játékot követően két pontrúgásból szerzett góllal elhúztak, Gustavo szabadrúgásból, Marius Constantin büntetőből talált be. Hasonló volt a játék alakulása a szünet után is, az Universitatea három perc alatt két újabb találatot jegyzett, és magabiztosan jutott tovább.

A Román Kupa nyolcaddöntőjéből még három párharc maradt hátra, köztük a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK találkozója, a háromszékiek csütörtökön 18 órától az FCU Craiova 1948 csapatának vendégeként játszanak a továbbjutásért.

Labdarúgó Román Kupa, nyolcaddöntő:
Nagybányai Minaur–Universitatea Craiova 0–4 (0–2).
Gólszerzők: Gustavo (9.), Constantin (15., büntetőből), Bălașa (54.), Koljic (56.).