A címvédő és az ASA nyert, Ludas hátrányba került

Horváth Bálint Ottó 2024. április 29., 12:16

Elkezdődtek a küzdelmek a Maros megyei labdarúgó 4. Liga elitcsoportjának felső- és alsóházi rájátszásában. Az alapszakaszt az élen záró Radnóti SK és a Marosvásárhelyi ASA behúzta a győzelmet, míg Marosludas vereséggel rajtolt.

A Marosvásárhelyi ASA magabiztosan gyűjtötte be a három pontot. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

Az alapszakasz lejártával a két széria első négy-négy helyezettje jutott be a felsőházi rájátszásba, ahová nem vitték magukkal az eddig elért eredményeiket, hanem bónuszpontokat kaptak. A két csoportgyőztes, azaz a címvédő Radnóti SK és a Marosvásárhelyi ASA 3, a másodikok (Marosludas és az Atletic) 2, a harmadikok (Mezőpagocsa és Marosszentkirály-Náznánfalva) 1, a negyedikek (Mezőrücs és az Academica) 0 ponttal indultak. A csapatok nem játszanak egy újabb oda-vissza kört, hanem csak egyszer találkoznak egymással, így mindössze hét fordulót rendeznek.

A hétvégi első játéknapon az ASA magabiztosan gyűjtötte be a három pontot, hazai pályán 4–0-ra győzött Mezőrücs ellen,

Radnót viszont megdolgozott a győzelemért, hiszen a szünetben még 2–1-es hátrányban volt, de a folytatásban fordítani tudott, és végül 5–2-re felülmúlta a Marosvásárhelyi Academicát.

A legszorosabb párharcot Marosludason rendezték, ahol egyetlen találat döntött az alapszakaszban a két szériát sokáig vezető együttesek közötti mérkőzésen. Ezt a vendég Marosszentkirály-Náznánfalva közös csapata szerezte, amely minimális sikerével megelőzte a ludasiakat a tabellán. Vendéggyőzelem született az utolsó párosításban is, amelyben kisebb meglepetésre Mezőpagocsa nyerni tudott a Marosvásárhelyi Atletic ellen.

0

Az alsóházban az alapszakasz két szériájának 5–9. helyezettjei vesznek részt, amelyek szintén bónuszpontokat kaptak, esetükben 4, 3, 2, 1 és 0 pont volt a leosztás. Az első fordulóban egy kivétellel a hazai csapatok örülhettek a győzelemnek, kiütéses sikerek és szorosabb meccsek is voltak, a vendégek közül meglepetésre az eddigi sereghajtó nyárádszeredaiak diadalmaskodtak a Dicsőszentmártoni A&A Grup otthonában.

Meglepetések a kupasorozat nyolcaddöntőjében

Múlt héten lejátszották a labdarúgó Román Kupa Maros megyei szakaszának hátra maradt nyolcaddöntős párharcait. Három csapat, a Marosvásárhelyi ASA, Marosszentkirály-Náznánfalva és Görgénysóakna már korábban kiharcolta a továbbjutást, melléjük csatlakozott további öt együttes a legjobb nyolc mezőnyéhez. Két nagy meglepetés is született, Marosludast búcsúztatta az alsóbb osztályú Karácsonyfalva, míg a Marosvásárhelyi Academica hosszabbításban maradt alul Búzásbesenyővel szemben. Mezőpagocsa és Marosoroszfalu érvényesítette a hazai pálya előnyét, míg Radnót játék nélkül jutott tovább.

Labdarúgó Román Kupa, Maros megyei szakasz, nyolcaddöntő:

Görgénysóakna–Erdőszentgyörgy 3–2, Dicsőszentmártoni A&A Grup–Marosvásárhelyi ASA 1–2, Mezőrücs–Marosszentkirály-Náznánfalva 2–4, Marosoroszfalu–Dános 4–1, Búzásbesenyő–Marosvásárhelyi Academica 4–3 – hosszabbítás után, Mezőpagocsa–Magyarói 4–1, Nyárádszereda–Radnót 0–3 (játék nélkül), Karácsonyfalva–Marosludas 2–1.