A Chelsea bedarálta otthon a Realt, biztosan angol klub nyeri idén a BL-t

Horváth Bálint Ottó 2021. május 05., 23:56 utolsó módosítás: 2021. május 05., 23:57

A Chelsea jutott másodikként a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjébe, miután az elődöntős párharc visszavágóján 2–0-ra legyőzte a Real Madridot. A legrangosabb európai kupasorozat idei döntőjében angol házidöntőt rendeznek a Chelsea és a Manchester City között.

Jogos a Chelsea játékosok öröme, egyértelműen felülmúlták madridi riválisukat Fotó: Twitter/Chelsea FC

Az egy héttel ezelőtti madridi első mérkőzés 1–1-es döntetlennel zárult, így idegenben szerzett góljával az angol együttes várta jobb helyzetből a szerda késő esti hazai visszavágót.

Az első félidőben a spanyoloknak voltak a nagyobb helyzeteik Karim Benzema révén, akit kétszer is megakadályozott a gólszerzésben a Chelsea kapusa. A londoniak ellenben kihasználták lehetőségüket, a 28. percben Kai Havertz került helyzetbe, emelése a felső lécről az érkező Timo Werner elé pattant, akinek közelről egyszerű dolga volt a hálóba fejelni.

A második játékrész Havertz felső kapufájával kezdődött, majd játszottak a helyzetekkel a Chelsea játékosai, sorrendben Mason Mount, Havertz és N'Golo Kanté is kihagyták lehetőségeiket. Végül mégis megszerezték a biztos továbbjutást érő találatot, a végjátékban Mount góljával eldöntötték a párharcot.

A Chelsea ellenfele a BL-trófeáért a Manchester City lesz, amely kettős győzelemmel ejtette ki a Paris Saint-Germaint. Az angol házidöntőt május 29-én, szombaton rendezik az isztambuli Atatürk Stadionban.