A CFR három perc alatt intézte el az Academicát

Józsa Csongor 2021. április 18., 20:32 utolsó módosítás: 2021. április 18., 20:34

Az első félidőben kimaradtak a lehetőségek, a szünet után gyorsan eldöntötte a pontok sorsát a Kolozsvári CFR a labdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásában.

A második játékrészben hengerelt a kolozsvári gárda Fotó: cfr1907.ro

Vasárnap este a Kolozsvári CFR hazai környezetben indította a labdarúgó élvonal play-offját, azt az Academica Clincenit fogadta, amelyik a második idényét tölti az 1. Ligában, először kerültek a felsőházba. Az erdélyiekkel szembeni mérlegük nem volt rózsás: az eddigi négy párharcuk rendre CFR-diadallal zárult.

A kolozsváriak az elejétől támadó focit alkalmaztak, a vendégek a pontos védekezéssel próbálkoztak. Nagyjából sikerrel is, igaz, hogy az első félórában Deac, aztán Chipciu előtt is megvolt a gólszerzési lehetőség.

Az első félidő hajrájában Rondon hagyott ki egy óriási helyzetet, miután a kapus épp a lábához szabadított fel, a támadó viszont fölé lőtt, így 0–0 maradt az eredményjelzőn.

A jég az 53. percben tört meg: Păun 25-ről kilőtte a bal felsőt (1–0).

Három minutumra rá pedig Deac fejesével már kettő volt közte, a válogatott játékos közelről fejelte rá, a kapus már a gólvonalon túlról tudta hárítani (2–0).

Az Academica képtelen volt az újításra, nagyon körülményesen ért el a címvédő kapujáig, a végeredményt Debeljuh alakította ki.

Könnyedén szerezte meg a három pontot a Kolozsvári CFR, ezzel pedig egyelőre a tabella élére lépett – legalábbis az esti, FCSB–Botoșani meccsig.