A Botoșani nem tudott élni a helyzeteivel, az FCSB egyet berámolt

Székely Sport 2022. december 19., 22:25 utolsó módosítás: 2022. december 19., 22:39

Helyzetek sokasága maradt ki, hosszú ideig döntetlenre állt az FCSB és a Botoșani hétfő esti találkozója, aztán a fővárosiak a hajrához közeledve megszerezték a győztes gólt a labdarúgó Szuperliga 21. fordulójában.

Octavian Popescu mesteri előkészítése kellett a győztes gólhoz. Archív Fotó: Facebook/FC Voluntari

A mérkőzés elején hiába irányítottak a fővárosiak, jóval veszélyesebbek voltak támadásban a vendégek, és a 20. percben nagy helyzetet hagytak ki, Zabou közelről nem tudta elrúgni Vlad mellett a labdát, majd néhány perccel később Dragut kétszer is blokkolták a védők a kapu előtt. Ezután az FCSB is erőre kapott és egymás után alakította ki a lehetőségeit, Cordea és Oaidă lövését Pap védte, Edjouma és Popescu befejezése pedig pontatlan volt, így a szünetben gól nélküli döntetlenre álltak a felek.

A második félidőben újra az FCSB próbálkozott többet, Radunovic távoli löketét és Oaidă fejesét kellett védenie a Botoșani kapusának. Túloldalt Vlad újra megmentette csapatát, ugyanannál a helyzetnél előbb Șeronit, majd Roman II-t akadályozta meg a gólszerzésben. Alig egy perccel később pedig a hazaiak egy szépen kidolgozott akció végén eredményesek voltak, Popescu mesterien emelt Coman elé, aki belőtte a győztes gólt.

Videó: Orange Sport