Szombaton délután az egyik legrosszabb talajú játékterén az Academica Clinceni az Astra Giurgiut látta vendégül a labdarúgó 1. Liga huszonötödik fordulójában.
A hazaiak szereztek vezetést egy remekbeszabott lökettel.
A vendégeknek összejött a második félidőben az egyenlítés, így a Clinceni megtartotta hatodik helyét a rangsorban, előnye már csak 3 pont az Aradi UTA-val szemben. Az Astra zárkózik, már tizedik a tabellán.
Labdarúgó 1. Liga. 25, forduló:
Academica Clinceni–Astra Giurgiu 1–1 (1–0).
Gólszerzők: Adrian Popa (43.), illetve Sulejman Krpic (69.).
Az FK Csíkszereda bravúros pontszerzése a bajnoki címvédő FCSB ellen jó témát adott a román sportsajtónak. A szaklapok kivétel nélkül bukaresti rémálomról és szégyenről cikkeznek, kiemelve, hogy a piros-kékek még az újoncokat sem voltak képesek legyőzni.
Már nem Liviu Ciobotariu a Petrolul Ploiești labdarúgócsapatának vezetőedzője, a gyenge szezonrajt miatt a klub felbontotta a szerződését.
Megtalálta a rendőrség azt a kézdivásárhelyi 16 éves lányt, akinek eltűnéséről még április 11-én értesítették a rendőrséget, de mindeddig nem tudták, hol lehet.
Az MI6, azaz a brit külföldi hírszerzés műve lehetett a szerdai lengyelországi dróntámadás, valamint az, hogy szombaton egy orosz drón belépett Románia légterébe – legalábbis ezt állítja egy orosz illetékes.
Tömegverekedés tört ki a HelloJets légitársaság Tel-Avivból Bukarestbe tartó járatán hétfőre virradóra – közölte a román határrendészet.
A parlament folyosóin menekült a riporter kérdései elől a luxus Mercit vezető képviselő. Az erdélyi tájakat népszerűsítő Charlie Ottley állampolgársági dossziéját öt éve tologatják a hivatalokban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!