A moszkvai mérkőzést az A csoport második fordulójában a keddi játéknapon 19 óra 55 perctől rendezik. Kovács István segítői Vasile Marinescu és Ovidiu Artene partjelzők, illetve Marius Avram tartalékbíró lesznek, míg a videobíró technológiát spanyol játékvezetők veszik igénybe.
Kovács István a második romániai játékvezető, aki mérkőzést vezet a Bajnokok Ligája új idényében. Az első fordulóban Ovidiu Hațegan fújta a sípot a Dinamo Kijev és a Juventus (0–2) összecsapásán.
Négy erdélyi együttes lesz érdekelt a közös magyar-román jégkorong-bajnokság, az Erste Liga új idényben, miután a Háromszéki Ágyúsok is csatlakoztak a mezőnyhöz. A lebonyolítás érdemben nem változik.
Jelentős fejlesztést jelentett be a Román Labdarúgó-szövetség (FRF): a következő hét idényben teljesen megújul a videóbíró-rendszer, amely a Szuperligában és a Román Kupában is a világ élvonalához tartozó technológiával működik.
Egy huszonkét éves juhász holttestét találták meg a Málnáshoz közeli erdőben hétfőn délben. Az ügyben az ügyészség felügyeletével folyik a nyomozás.
A villamos energia, a lakbérek és a gázolaj drágult a legnagyobb mértékben Romániában júniusban az egy évvel korábbihoz képest.
Nem rendezik meg idén a Közösségi Párbeszéd Tábort, amelyet a tavalyi induláskor a szervezők a Tusványos egyfajta alternatívájaként, ugyanakkor nem ellenrendezvényként hirdettek meg.
Hárman nyitottak tüzet egy lakóház udvarán tartózkodókra, rendőrség szerint bérgyilkossági kísérlet történt. Újra friss levegőt szívhat Nagybánya egykori polgármestere, Cătălin Cherecheș.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!