Győzelmi kényszerben lépett pályára az Allianz Arénában a címvédő és éllovas bajor együttes, hiszen egy órával korábban az első számú vetélytársa, a Dortmund megnyerte saját meccsét. A Bayern visszavágásra készült a frankfurtiak ellen, akik az őszi mérkőzésen 5–1-es sikerükkel súlyos kudarcot mértek rá.
A házigazda nem bízott semmit a véletlenre, és korán előnyhöz jutott Leon Goretzka jóvoltából, majd a nagy mezőnyfölényét kihasználva a szünet előtt már kettővel vezetett, Thomas Müller volt eredményes. A második játékrész is gyors müncheni góllal kezdődött, Robert Lewandowski megszerezte 27. találatát ebben a bajnokságban.
Az Eintracht csak ráijeszteni tudott a címvédőre, igaz nem sokkal később négy perc alatt kétszer is betalált.
Nem maradt viszont sokáig szoros az eredmény, védelmi hibát kihasználva ugyanis a fiatal Alphonso Davies lőtt a hálóba, a végeredmény pedig egy öngóllal alakult ki, a vendégek két találatát jegyző Martin Hinteregger ezúttal szerencsétlen mozdulattal a saját kapujába talált be.
A Bayern könnyedén állította vissza a négypontos különbséget a Dortmunddal szemben,
és készülhet a hétközi forduló kedden 19.30-tól kezdődő idegenbeli rangadójára, amelyen egy esetleges győzelem alighanem újabb bajnoki címet jelentene.
A székelyföldi labdarúgás két legjelentősebb képviselője, az élvonalbeli helye megtartásáért küzdő FK Csíkszereda és a 2. Ligában feljutási álmokat dédelgető Sepsi OSK kihasználva a válogatott szünetet egymás ellen játszott felkészülési mérkőzést.
Az utolsó edzés előtti technikai értekezleten, a Szlovákiába való elutazás előtt rosszul lett Mircea Lucescu, a román labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, akinek sikerült stabilizálni az állapotát.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Népszerű turisztikai célpont a válaszúti Bánffy-kastély, amely idén az Év Úti Célja verseny jelöltjei közé került. Szalma Anna-Mária idegenvezetővel a kastély múltjáról, felújításáról és mai kulturális szerepéről beszélgettünk.
Továbbra is folyamatban van annak a két kiskorúnak a felkutatása, akik vasárnap délután tűntek el Dicsőszentmártonból. A hatóságok hétfőre virradóra is megszakítás nélkül folytatták a keresést.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!