A Balánbánya legyőzte az almásiakat, megtartotta felsőházba jutási esélyeit

Dobos László 2024. április 09., 19:53 utolsó módosítás: 2024. április 09., 20:10

Öt góllal nyerte meg a Balánbányai Bányász kedd délutáni mérkőzését a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában, ezzel felzárkózott a felsőházi rájátszásért harcoló két udvarhelyi együttes mögé.

Balánbányának a múlt században folyamatosan csapata volt a harmadik vonalban. Jó ideje azonban a megyeiben szerepel Fotó: Kristó Róbert

Szép tavaszias időben zajlott Balánbányán a kedd délutáni mérkőzés, amelyen a hazai szerezték meg az első találatot a 13. percben Vițelariu révén, de a vendég almásiak Gergely és Kovács találataival az első félóra után 2–1-re vezettek.

A folytatásban a Balánbánya akarata érvényesült, a szünetig fordítottak, majd a második félidőben még újabb négy gólt szereztek.

Labdarúgó 4. Liga, Hargita megyei csoport, alapszakasz, 16. forduló

Balánbányai Bányász–Homoródalmási Homoród 7–2 (3–2).
Gólszerzők: Daniel Vițelariu (13. és 48.), Mirel Drian (28., 38. és 77.), Denis Mitocaru (62.) és Bíró Attila (86.), illetve Gergely Tibor (22.) és Kovács László Levente (27.). Tudósított: Papp Levente.

A négycsapatos felsőházi rájátszásban a Gyergyó, a Csíkszentsimon és az Agyagfalva felsőházi helye már biztos, a negyedik hely sorsa a két székelyudvarhelyi együttes és a Balánbánya között dől majd el.

Az utolsó két fordulóban Zetelaka–Roseal és Golimpiákosz–Balánbánya, illetve Almás–Golimpiákosz, Balánbánya–Csicsó és Roseal–Gyergyói VSK mérkőzések lesznek.