Az előző kiírásban győztes háromszéki együttes három győzelemmel zárta a csoportküzdelmeket, kedden az FC Voluntari elleni hazai 4–0-s sikerrel bebiztosította az első helyet az A csoportban.
A Sepsi OSK csütörtök estig kellett várjon, hogy megismerje ellenfelét a negyeddöntőben, ekkor játszották le a B csoport utolsó mérkőzéseit. Cristiano Bergodi vezetőedző csapata a bajnokságban sereghajtó, a csoportkörben a második helyen végzett CS Mioveni-nyel találkozik a legjobb nyolc között, amely a zárófordulóban 3–0-ra kikapott hazai pályán az Aradi UTA-tól, így lecsúszott az élről.
A Sepsi OSK csoportgyőztesként hazai pályán játszik a negyeddöntőben, a párharcot április 5-én rendezik. A továbbjutó a Kolozsvári CFR és az FC Argeș közötti összecsapás nyertesével találkozik majd az április 26-i elődöntőben.
Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.
Különösebben nem kellett megerőltetnie magát a Sepsi OSK-nak a Chindia ellen. Szabadrúgásból egy gólt elértek, ez pedig elégséges volt. Még egy lépést megtettek az élvonal felé.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) befejezte a levélszavazatok pártlistás szavazólapjainak előzetes összesítését.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
A Román–Magyar Fórum ma feljelentést nyújtott be az RMDSZ egyes, közméltóságot betöltő tagjai által feltételezhetően elkövetett bűncselekményekkel kapcsolatban, a magyar országgyűlési választások folyamatával összefüggésben – tájékoztatott a szervezet.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!