A kupasorozat negyeddöntőjének mérkőzéseit szerdán játszották le, amikor a bajnokságban diadalmaskodó Marosvásárhelyi SE ismét azzal a Radnóti SK-val találkozott hazai pályán, amelyet a 4. Liga felsőházi rájátszásának múlt hétvégi utolsó fordulójában tét nélküli meccsen 2–0-ra győzött le. Ezúttal azonban a továbbjutásért játszották a vásárhelyiek, akik nagyon felszívták magukat, és a szünetig már eldöntötték a párharcot. Ekkor 6–1-re vezettek, végül pedig 7–2-re nyertek, Vlad Bujor triplázott, Csegöldi Ottó kétszer, Dudás Levente és Darius Ghirca egyszer volt eredményes.
A Román Kupa megyei szakaszának elődöntőit szombaton rendezik, 11 órától a Marosvásárhelyi SE a negyeddöntőben Kerelő ellen 7–0-ra nyert Marosoroszfalu vendégeként játszik a döntőbe kerülésért. A másik párharcban 10 órától Marosvásárhelyi Atletic–Dános mérkőzést rendeznek, a legjobb nyolc között előbbi Mezőrücsöt verte 2–1-re, utóbbi meglepetésre 4–1-re győzött Marosludas ellen.
A Román Labdarúgó-szövetség elkészítette a Szuperliga 2025–2026-os idényének összegzését. A jelentésből kiderül, hogy az FK Csíkszereda jelentős pénzbírságot kapott az 5+6-os szabály miatt, ugyanakkor több gazdasági mutatóban is az élmezőnybe került.
Kovács István zsinórban másodszor szerepel a labdarúgás legrangosabb eseményén, a világbajnokságon. A nagykárolyi játékvezető már a tornán való részvételéért is jelentős összegre számíthat, a további jelölésekkel még tovább növelheti bevételeit.
Kétszer is behatolt egy buşteni-i házba egy anyamedve bocsaival pénteken, míg végül kilőtték a délután folyamán. A három bocs közül az egyik halálosan megsérült, a másik kettő pedig az erdőbe menekült.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!