A bajnok kiléte megvan, a kupameccsekre fókuszálnak

Dobos László 2022. május 09., 17:57

Eldőlt, hogy a Gyergyószentmiklósi VSK nyeri a Hargita megyei labdarúgó 4. Ligát, miután előnye behozhatatlan. A talpon maradt csapatok hétközben a jövő évi Román Kupa negyeddöntőjében lépnek pályára.

Zetelakán a második félidőben nyílt meg a gólcsap, ötöt rúgtak a hazaiak a vendég agyafalviaknak Fotó: Erdély Bálint Előd

A Gyergyószentmiklósi VSK az elmúlt héten két meccset játszott, csütörtökön pótolt mérkőzésen hazai pályán 12–0-ra verte Homoródalmást, majd szombaton 2–1-re győzött a Székelykeresztúri Egyesülés otthonában, így behozhatatlan előnyre tett szert a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának élén.

A Gyergyói VSK legutóbb a 2018–19-es szezonban nyerte meg a 4. Ligát, a 2019–20-as, koronavírus miatt félbeszakadt szezonban vezette a B csoportot, a 2020–21-es kiírásban nem vett részt.

Fotó: Erdély Bálint Előd

A második helyen a Székelyudvarhelyi Roseal áll, Csicsó otthonában játszott 1–1-es döntetlent, megelőzte a Zetelakán a második félidőben öt gólt kapott Agyagfalvát, és a gyergyóiaktól hazai pályán vereséget szenvedett Székelykeresztúrt.

A Székelyudvarhelyi Golimpiákosz hiába vezetett kétszer is kettővel a Homoródszentmártoni Reménység otthonában, a hajrában egy öngóllal egyenlítettek a hazaiak.

Hargita megyei labdarúgó 4. Liga

A 17. forduló, pótolt mérkőzés:

Gyergyói VSK–Homoródalmási Homoród 12–0 (6–0),
gólszerzők Czimbalmos Zalán (2. és 90.), Bajkó Barna (8., 21. és 37.), Alin Covrig (40. és 51.), Hodgyai László (44., 60. és 67.), Antal Szilamér (58.) és Berecz Norbert (70.). Tudósított: Somolyák István.

18. forduló:

Székelykeresztúri Egyesülés–Gyergyói VSK 1–2 (0–0),
gólszerzők Péter Miklós (59.), illetve Jakab Róbert (69.) és Alin Covrig (83.), tudósított Vajda Antal;

Balánbányai Bányász–Gyergyószárhegyi Bástya 3–0 (2–0),
gólszerzők Ionuț Oltean (2.), Mirel Drian (43. és 63.), tudósított Papp Levente;

Csicsói Ezüstfenyő–Székelyudvarhelyi Roseal 1–1 (0–0),
gólszerzők Alin Doltea (60.), illetve Csíki Attila (66.), tudósított Kecseti Pál;

Homoródalmási Homoród–Farkaslaki SE 2–1 (1–1),
gólszerzők Bogdán Zsolt (16.) és Gergely Tibor (69.), illetve Miklós Árpád (20.), tudósított Somolyák István;

Homoródszentmártoni Reménység–Székelyudvarhelyi Golimpiákosz 3–3 (0–2),
gólszerzők Fülöp Ede (57.), Bencze Rajmond (63.) és Bartha László (89., öngól), illetve Gergely Tamás (25.), Somolyák Csaba (33.), Balázsi Csaba (61.), tudósított Péter József;

Zetelaki Fenyő–Agyagfalvi Lendület 5–1 (0–0),
gólszerzők Vincze Róbert (52. és 58.), Simon Arnold (63.), Simon Norbert (68. és 76.), illetve Hegyi Attila (90.), tudósított Karda Zoltán.

A 15. fordulóból elhalasztott Farkaslaka–Balánbánya mérkőzés pótlásának időpontjáról még nem született döntés.