A 90. percben még hátrányban volt, végül mindhárom pontot elvitte az UTA

Horváth Bálint Ottó 2021. január 27., 19:49 utolsó módosítás: 2021. január 30., 13:46

Szenzációs végjátékot hozott a Jászvásári Poli és az Aradi UTA szerda esti mérkőzése az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában.

Archív Fotó: Pinti Attila

A sereghajtó Poli a 9. percben hamar megszerezte a vezetést a Sepsi OSK volt játékosa, Dylan Dlores találatával, aki korábban még játszott a moldvai együttesnél. A hazaiak nagyon sokáig tartani tudták előnyüket, habár a találkozó szinte teljes egészében az aradiak uralták a játékot, akik azonban minden szögből kihagyták helyzeteiket, és úgy tűnt, hogy vereséggel távoznak.

Az UTA játékosai azonban nem adták fel, és a hosszabbításban szöglet után Erico da Silva fejesgóljával kiegyenlítettek, majd a következő támadásuknál a győzelmet is kicsikarták a csereként beállt Ciprian Rusnak köszönhetően, aki a kapusról kipattanó lövést közelről lőtt a hálóba.

Bálint László csapata ezzel kijavította az előző meccsén elszenvedett kudarcát, amikor hazai pályán a hajrában hasonlatos módon vezetésről bukott el az FC Argeș-sel szemben, és ismét elérhető közelségbe került számára a felsőházi rájátszásba jutás.

Labdarúgó 1. Liga, 19. forduló:
Jászvásári Poli–Aradi UTA 1–2 (1–0).
Gólszerzők: Dylan Flores (9.), illetve Erico da Silva (90+2.), Ciprian Rus (90+4.).