A sereghajtó Poli a 9. percben hamar megszerezte a vezetést a Sepsi OSK volt játékosa, Dylan Dlores találatával, aki korábban még játszott a moldvai együttesnél. A hazaiak nagyon sokáig tartani tudták előnyüket, habár a találkozó szinte teljes egészében az aradiak uralták a játékot, akik azonban minden szögből kihagyták helyzeteiket, és úgy tűnt, hogy vereséggel távoznak.
Az UTA játékosai azonban nem adták fel, és a hosszabbításban szöglet után Erico da Silva fejesgóljával kiegyenlítettek, majd a következő támadásuknál a győzelmet is kicsikarták a csereként beállt Ciprian Rusnak köszönhetően, aki a kapusról kipattanó lövést közelről lőtt a hálóba.
Bálint László csapata ezzel kijavította az előző meccsén elszenvedett kudarcát, amikor hazai pályán a hajrában hasonlatos módon vezetésről bukott el az FC Argeș-sel szemben, és ismét elérhető közelségbe került számára a felsőházi rájátszásba jutás.
Négy erdélyi együttes lesz érdekelt a közös magyar-román jégkorong-bajnokság, az Erste Liga új idényben, miután a Háromszéki Ágyúsok is csatlakoztak a mezőnyhöz. A lebonyolítás érdemben nem változik.
Jelentős fejlesztést jelentett be a Román Labdarúgó-szövetség (FRF): a következő hét idényben teljesen megújul a videóbíró-rendszer, amely a Szuperligában és a Román Kupában is a világ élvonalához tartozó technológiával működik.
Egy huszonkét éves juhász holttestét találták meg a Málnáshoz közeli erdőben hétfőn délben. Az ügyben az ügyészség felügyeletével folyik a nyomozás.
A villamos energia, a lakbérek és a gázolaj drágult a legnagyobb mértékben Romániában júniusban az egy évvel korábbihoz képest.
Nem rendezik meg idén a Közösségi Párbeszéd Tábort, amelyet a tavalyi induláskor a szervezők a Tusványos egyfajta alternatívájaként, ugyanakkor nem ellenrendezvényként hirdettek meg.
Hárman nyitottak tüzet egy lakóház udvarán tartózkodókra, rendőrség szerint bérgyilkossági kísérlet történt. Újra friss levegőt szívhat Nagybánya egykori polgármestere, Cătălin Cherecheș.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!