A 38. percben már tíz góllal vezettek a parajdiak

Zátyi Tibor 2023. május 30., 14:42

A szezon végéhez közeledve egyre nagyobb különbségű győzelmek születnek az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokságban, Homoródszentpéter és Lövéte nyolc, míg Parajd tizenhárom gólt lőtt ellenfelének.

A Siménfalva–Felsőboldogfalva mérkőzés a vendégek 3–1-es győzelmével ért véget Fotó: László Ildikó

Az A csoportban a táblázat alsó felében álló Homoródszentpéter megszórta a negyedik Nagygalambfalvát, 8–2-re győzött és az utolsó előtti helyről feljött a kilencedikre. A galambfalviak előzetesen kérték, hogy játsszák későbbi időpontban a mérkőzést, a hazaiak viszont a legkorábbi kezdési időpontot kérték, emiatt a vendégek csak nyolc játékossal tudtak részt venni a meccsen, de végig becsületesen fociztak.

A csoportot korábban már megnyerő Szentábrahám 2–1-re egyértelműen elveszítette a Farcád elleni rangadót, a hazaiak végig uralták a mérkőzést, számos helyzetet kihagytak.

Fotó: László Ildikó

A B csoportban tovább folytatódik a harc az első helyért, az éllovas Farkaslaka 8–3-ra verte a kétszer is vezető Máréfalvát, míg Lövéte esélyt sem adott Kápolnásnak, simán tartotta otthon a pontokat. Az első hely sorsa így az utolsó fordulóban dől el, Farkaslaka a 11. Alsósófalva, míg Lövéte a 6. Székelyvarság vendége lesz.

Igazi gólzáport hozott a Parajd–Bogárfalva mérkőzés első félideje, a hazaiak a 38. percig tízszer találtak be, végül 13–1-re nyertek, a vendégek a mérkőzés végén szerezték meg becsületgóljukat. A találkozón Ráduly Sándor mesterhatost, míg Ungvári Bence mesterötöst ért el.

A varságiak óvni akartak Korondon egy játékos jogosulatlan szerepeltetése miatt, végül a hazaiaknak sikerült őket meggyőzzék, hogy ne tegyék meg. Az óvásnak szerepelnie kell a játékvezetői lapon, csak ott lehet ezt eszközölni, csak akkor érvényes, így maradt a pályán elért eredmény (3–2).

A körzetiből még egy forduló maradt hátra. Az utolsó játéknapot követően páros mérkőzéseket rendeznek az 5. Liga bajnoki címéért, illetve harmadik helyéért. A döntőben a két csoport győztese csap össze (Szentábrahám–B1), míg a bronzmérkőzésen a két második helyezett (Farcád–B2). Az első találkozók házigazdáit a héten sorsolja ki a Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület.

Udvarhely körzeti, A csoport, 21. forduló

Homoródszentpál–Bögöz 1–2 (0–0),
gólszerzők Tamás Norbert (81.), illetve Banka Levente (52.), Vass Szabolcs (58.);

Homoródszentpéter–Nagygalambfalva 8–2 (3–0),
gólszerzők Máté Balázs (5., 47., 65.), Czombó Dénes (16., 35., 84.), Gergely Szilárd (61.), Portik Előd (78.), illetve Magyari Tamás (47.), Varga Béla (68.);

Siménfalva–Felsőboldogfalva 1–3 (0–1),
gólszerzők Szőke Alpár (54.), illetve Kulcsár Márk (19.), Zoltáni Attila (67., 69.);

Farcád–Szentábrahám 2–1 (1–1),
gólszerzők Benedek Elemér (25.), Molnár Károly (85.), illetve Borbély Lóránt (41.);

Oklánd–Kobátfalva 2–1 (0–1),
gólszerzők Cseke Csongor (50.), Csomor Attila (77.), illetve Marosi Róbert (45+1.);

Gagy–Etéd 1–2 (0–1),
gólszerzők Mére Attila (57., öngól), illetve Kedei Károly (28.), Fazakas László (52.).