Egyik eseményre sem volt másik pályázó, a FIFA-kongresszus tagjai online, közfelkiáltással szavazták meg a rendezőket.
A 2030-as férfi futball-vb-re összesen hat országban kerül sor, mivel egy-egy meccsnek Uruguay, Argentína és Paraguay is otthont ad, ünnepelve a vb százéves jubileumát. Az első vb-nek 1930-ban Uruguay adott otthont.
Spanyolország 1982 után másodszor lesz házigazda, míg Marokkó a Dél-afrikai Köztársaság (2010) után a második afrikai ország, amelyben világbajnokságot rendeznek. Gianni Infantino FIFA-elnök beszédében az egység üzenetéről beszélt, amelyet egy olyan világnak küldenek, ahol az az érzése az embereknek, hogy nincs többé összefogás.
„Most történelmet akarunk írni, egyesíteni akarjuk a világot a futballal, a futballon keresztül” – fogalmazott.
Egyelőre bizonytalan, hogy 2034-ben pontosan mikor rendezik meg a tornát. A szomszédos Katarhoz hasonlóan, amely 2022 végén volt házigazda, a június-júliusi időszakban nagy a forróság Szaúd-Arábiában. A késő őszi rendezés a klubidényt zavarná meg, míg 2034 februárjában téli olimpia lesz.
A következő, 2026-os világbajnokságot az Egyesült Államok, Mexikó és Kanada közösen rendezi.
Tovább tart az ünneplés a Sepsi OSK-nál, amely szombaton matematikailag is kiharcolta a visszajutást a Szuperligába. A sorsdöntő összecsapást követően a háromszékiek saját nevelésű játékosa, Batzula Hunor, valamint a gólgyáros, Ignacio Heras is értékelt.
A Sepsi OSK feljutásától hangos a magyar és a román sportsajtó, a híradások középpontjában a klub közismert elnöke, Diószegi László áll, aki nem tudta palástolni abbéli örömét, hogy másodszor is sikerült kiharcolni az élvonalbeli tagságot.
A fejlesztési minisztérium 2024-es kimutatása szerint Székelyföldön Borszék áll a legjobban a szegénységi index alapján, miközben több településen jóval nehezebbek a mindennapok. Az interaktív térkép a jelentős különbségeket is láthatóvá teszi.
Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.
,,Ez egy következmények nélküli ország, ahol mindent ellopnak” – mondogatta az utóbbi időben szomszédom magyarországi unokatestvére, akiről utólag kiderült, hogy jobban él, mint sokan közülünk Erdélyben.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!