Vasárnap késő délután a székelyudvarhelyi Városi Strand melletti műfüves pályán rendezték a Hargita megyei labdarúgó 4. Liga tizennegyedik fordulójához tartozó Székelyudvarhelyi Roseal SK–Farkaslaki SE találkozót.
Az összecsapás a 88. percben félbeszakadt, a vendégek öltözőjéből ekkor érkezett a hír, miszerint mozdulatlanul fekszik az egyik lecserélt játékosuk.
Információnk szerint a 35 éves labdarúgó az első félidőt játszotta végig, a pihenőkor cserét kért – elmondása szerint nem volt jól, erős fáradtságot érzett. A helyére beszálló társának az öltözőben még tudtára adta, hogy a tusolást követően jobban van.
A találkozó végjátékában, a 88. percben egy másik kollégája tért vissza a farkaslakiak öltözőjébe, itt talált rá az eszméletlenül fekvő sportolóra.
A helyszínen jelen lévő egészségügyi asszisztens, majd a stadionhoz érkező mentősök is próbálták az újjáélesztését, de már nem tudtak rajta segíteni.

Új vezetőedzővel, hat nyári igazolással és a tavaly megszerzett élvonalbeli tapasztalattal vág neki a román labdarúgó Szuperligának a csíki együttes, amely hétfőn este Aradon, az újonc Corvinul ideiglenes otthonában kezdi meg a pontvadászatot.
Tizenhat év után ismét világbajnok Spanyolország. A 2026-os viadal döntőjében a címvédő Argentína mindvégig védekezett, de Ferran Torres hosszabbításban szerzett találata eldöntötte a finálét, így a spanyolok történetük második vb-címét ünnepelhették.
Egy 46 éves nő holttestére bukkantak péntek este a csíkszeredai Tudor Vladimirescu lakónegyedben található lakásán.
Hamisak azok az információk, amelyek szerint a polgároknak díjat kell fizetniük, vagy büntetőjogi szankciókkal kell számolniuk azért, mert saját kútjaik vizét használják – közölte a Román Vízügyi Hatóság (ANAR).
Báró Kemény János író, színházalapító, mecénás és közösségépítő köztéri mellszobrának felavatásával, kiállításmegnyitókkal, könyvbemutatókkal ünnepelték szombaton Marosvécsen az Erdélyi Helikon megalakulásának centenáriumát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!