Otthon kapott ki a címvédő Gyergyói VSK, élre állt a Roseal a megyei bajnokságban

Dobos László 2023. szeptember 18., 11:14

Óriási meglepetéssel zárult a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának hétvégi rangadója. A csíkszentsimoniak győzni tudtak a címvédő Gyergyói VSK otthonában, és ezzel szorossá tették a bajnokságot.

A Csíkszentsimoni FC kezdőcsapata a gyergyói mérkőzésen Fotó: Csíkszentsimoni FC

Hosszú idő után szenvedett hazai pályán vereséget a megyei bajnokságban az utóbbi évek győztese, a Gyergyószentmiklósi VSK. A vendég alcsíkiak hét perc után már két góllal vezettek Gyergyóban, a hazai gárda egyéni hibáit könyörtelenül kihasználta a Szentsimon. Az első félidő végén szépített a hazai alakulat, a második félidő elején pedig összejött az egyenlítés is (2–2).

Az utolsó félórában oda–vissza játék alakult ki, amelyből a házigazdák jöttek ki vesztesként. Mindkét kapunál adódtak gólszerzési lehetőségek, de ebből a VSK csak egyet tudott kihasználni. A szentsimoniak győztes találata egy öngól volt, a kapu felé lőtt labdát Hoffman ki akarta rúgni, azonban rosszul találta el a játékszert…

A Gyergyószentmiklósi VSK kezdőcsapata a hétvégi mérkőzésen Fotó: Gyergyószentmiklósi VSK

Az Agyagfalva és a Roseal magabiztos győzelmével megtartotta helyét az élbolyban, ahol az első hat helyezettet csupán három pont választja el.

Labdarúgó 4. Liga, Hargita megyei csoport, alapszakasz, 4. forduló:

Zetelaki Fenyő–Székelyudvarhelyi Golimpiákosz 2–2 (2–1),
gólszerzők Csíki Balázs (12.) és Simon Arnold (40.), illetve Schram Péter (40.) és Somolyák Csaba (88.). Tudósított: Péter József.

Székelykeresztúri Egyesülés–Balánbányai Bányász 1–2 (0–0),
gólszerzők Bigyi Csaba (78.), illetve Bíró Attila (67.) és Andrei Bucică (68.). Tudósított: Papp Levente.

Agyagfalvi Lendület–Csicsói Ezüstfenyő 4–0 (0–0),
gólszerzők Balázs Norbert (70.), Hegyi Attila (75. és 81.), Székely Imre (87.). Tudósított: Tókos László.

Székelyudvarhelyi Roseal SK–Homoródalmási Homoród 6–1 (3–0),
gólszerzők: Miklós Sándor (8.), Zoltáni Róbert (24., 36. és 61.), Kovács Sándor (76.) és Csíki Dénes (78.), illetve Bogdán Zsolt (50.). Tudósított: Somolyák István.

Gyergyószentmiklósi VSK–Csíkszentsimoni FC 3–4 (1–2),
gólszerzők Andrei Țepeș (36.), Jakab Róbert (52.) és Szőcs László (89.), illetve Nagy Botond (4., büntetőből), Czikó Zsombor (7.), Olteán János (62.), Razvan Hoffman (78., öngól). Tudósított: Kecseti Pál.

A következő fordulóban (szeptember 23–24.): Golimpiákosz–Roseal, Almás–Keresztúr, Balánbánya–Csíkszentsimon, Csicsó–Zetelaka és Agyagfalva–Gyergyói VSK.

Az oda–visszavágókat követően az első négy együttes a felsőházban, a többiek az alsóházban folytatják. A felsőházban (1–4. helyek) a csapatok pontszámát megfelezik, és még egy oda–visszavágós kört játszanak. Az alsóházban (5–10. helyek) nem lesz pontfelezés, ők tovább viszik a gyűjtött pontokat, de csak egy–egy meccset játszanak egymás ellen.