A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) pár évvel ezelőtt csatlakozott a nemzetközi szakszövetségek, a FIFA és az UEFA által elindított Football Connect programhoz. A rendszer lényege, hogy a klubok játékoskeretének adatai bekerüljenek ebbe a rendszerbe.
Ennek legfőbb célja, hogy egy fontosabb játékosvásárkor a neveltetési díjak a megfelelő együtteshez kerüljenek.
Romániában az első három osztály, a Szuperliga, a 2. Liga és a 3. Liga labdarúgóinak adatait felvezették az adatbázisba. Ebben az idényben pedig a megyei focibajnokságok, azaz a 4. Liga mezőnyét célozták meg.
Ezért is a FRF még a szezon előtt belefoglalta a 3. Liga selejtezőmeccseinek versenykiírásába, hogy az illető megyei bajnokcsapat többek között csak akkor vehet részt a feljutási párharcon, ha a kiírásban szereplő összes klub teljesítette a Football Connect-be való csatlakozást.
Ami Hargita megyét illeti, a labdarúgó egyesület (HMLE) is felhívta a 4. Liga csapatvezetőit, hogy ezt folyó év május 1-ig tegyék meg.
Három klub, a Balánbányai Bányász, a Székelykeresztúri Egyesülés és a Homoródalmási Homoród mindezt nem tette meg – tudtuk meg a HMLE elnökétől, Tamás Zoltántól.
Elmondta, az egyesület már előzetesen felszólította a klubokat, most pedig egy figyelmeztetést kaptak, hogy május 22-ig pótolják a hiányosságokat.
Főképp, mert ezen múlhat, hogy a Gyergyószentmiklósi VSK – amelyik pontveszteség nélkül vezeti a Hargita megyei focibajnokságot – részt vehet-e a 3. Ligás selejtezőmeccsen...
A romániai kluboknak bő egy évük lesz felkészülni az új szabályra: 2026-tól minden csapatnak kötelező lesz legalább 40 százalékban hazai játékost szerepeltetni. A szakma megosztott, hogy ez jól jön, avagy rosszul sül el.
Parádés gólokkal robbant be a nemzetközi köztudatba a Besztercei Gloria zetelaki származású kézilabdázója, Kerekes Éva. A 24 éves balszélső jelenleg 12 találatnál tart a Bajnokok Ligájában. Remek formájának hála ott lehet a közelgő világbajnokságon is.
A ma éjjeli drónincidensről tájékoztató cikkünk posztja alatt több olvasónk is arról számolt be, hogy hangos zajra riadt fel szerdára virradóan. „Nagyon hangos volt, éjjel 2-kor arra ébredni, hogy gépek zúgnak a fejünk fölött!”
Romániának körülbelül 45 napig kellene kitartania egy Oroszországgal való nagyobb fegyveres konfliktus esetén, amíg a NATO-csapatok el nem érik a területét.
A hazai lakosság zöme leginkább a nagy áruházláncokban vásárolja a disznóhúst, a tenyésztők pedig panaszkodnak, hogy egyre alacsonyabb áron tudják értékesíteni a húst. Az iparági szakértők arra számítanak, hogy ünnepek előtt emelkedhet az ár.
… jóformán neki se fogtak egy vasúti felüljárónak, máris összedőlt, elakadt a vonatközlekedés… akad olyan település Romániában, ahol folyóvíz nincs, de karácsonyi vásár naná, hogy van!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!