A nyitófordulóban a radnótiak nagy meglepetésre hazai pályán 3–2-re kikaptak Mezőrücstől. A hétvégi második játéknapon az újonc Mezőpagocsa pályáján játszottak, ahol a szünetben még 3–1-es hátrányban voltak. Aztán a pihenő után összeszedték magukat, és hat gólt is lőttek, végül pedig 7–4-re nyertek.
Az 1-es csoportot két forduló után Marosludas és Mezőrücs vezeti 6–6 ponttal, mindkét csapat szoros mérkőzéseken tartotta otthon a pontokat.
Megvan az ezüstérmes Marosvásárhelyi ASA első sikere is az új bajnoki szezonban. Az első meccsén a Marosvásárhelyi Atletic-kel 1–1-es döntetlent játszó piros-kék együttes magabiztosan, 4–0-ra győzött otthon Nyárádszereda ellen.
A 2-es csoportban Marosszentkirály-Náznánfalva közös csapata a második mérkőzését is megnyerte, így fellépett az első helyre, egy találkozót pedig elhalasztottak.
Maros megyei labdarúgó 4. Liga, elit csoport, 2. forduló:
1-es csoport:
Marosludas–Dános 2–1,
Dicsőszentmártoni A&A Grup–Segesvár 2–0,
Mezőrücs–Dicsőszentmártoni Chimica 2–1,
Mezőpagocsa–Radnóti SK 4–7.
Búzásbesenyő szabadnapos volt.
2-es csoport:
Marosvásárhelyi ASA–Nyárádszereda 4–0,
Marosszentkirály-Náznánfalva–Marosvásárhelyi Atletic 6–2,
Marosvásárhelyi Academica Transilvania–Magyaró 2–1,
Erdőszentgyörgy–Marosoroszfalu – szeptember 26-án, kedden 17 órától.
Szováta szabadnapos volt.
4. Liga, klasszikus csoport, 2. forduló:
Mezőgerebenes–Bátos 2–0,
Mezőceked–Gerendkeresztúr 4–2,
Mezőzáh–Görgénysóakna 0–1,
Alsóidecs–Gernyeszeg 2–3,
Hadrév–Nyárádkarácsonfalva 0–6.
5. Liga, 2. forduló:
Somosd–Sáromberke 7–1,
Cintos–Magyarsáros 6–0,
Szászbogács–Jedd 1–8,
Nyárádmagyarós–Nyárádgálfalva 2–4,
Désfalva–Csittszentiván 3–4,
Egrestő–Harasztkerék 2–5.
Csupán egyetlen meccsen kapott bizonyítási lehetőséget Kovács István az idei klub-vb-n, miután nagyot hibázott a PSG–Atletico Madrid (4–0) csoportmeccsen. A FIFA játékvezetői bizottság elnöke elárulta, hogy a testkamera felvételei segítettek a döntésben.
Hétfőn késő este játssza első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda, 21.30-kor a városi stadionban a Bukaresti Dinamo lesz az ellenfél. Kövesse velünk közösen a történelmi találkozó felvezetését.
A rendőrség közlekedési tájékoztató központja (Infotrafic) szerint a 7B jelzésű országút Arad és Tornya közötti szakaszán történt balesetben két autó volt érintett.
Tavaly öt év után először fordult elő, hogy több romániai távozott Németországból, mint ahányan odaérkeztek.
Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.
Van ez a tervezett második deficitcsökkentő csomag, amiben a különleges nyugdíjak problémáját is megoldják állítólag. Na ja. Hogyne. Persze. Naná…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!