Az már a vasárnapi mérkőzés előtt biztos volt, hogy a Gyergyói VSK nyeri idén is a Hargita megyei labdarúgó-bajnokságot. A házigazdák azonban nem vették félvállról a második helyezett Székelyudvarhelyi Roseal elleni meccset, igyekeztek jó játékkal kiszolgálni a mintegy száz nézőt.
A labda a meccs legnagyobb részében az udvarhelyiek kapujának előterében mozgott, és még az első szünetig háromszor a hálóban landolt. Előbb Vékás húzta el a labdát egy kiugratás után a kapus mellett, majd Hegyi sarkazós gólja érdemelt tapsot, majd ugyanő növelte a különbséget. A második félidőben Țepeș találata jelentette a negyediket. Miklós révén lett meg a Roseal szépítő találata, majd Vékás állította be az 5–1-es végeredményt.
A meccs után Hompoth Dezső, a Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület képviselője adta át a díjakat.
A Gyergyói VSK számára ezzel nem zárult le a szezon, sőt, amint ők fogalmaznak, most jön az érdemi része: szerdán a Román Kupa megyei szakaszának döntőjében a másik székelyudvarhelyi csapat, a Golimpiákosz lesz az ellenfelük,
június 17-én pedig az év legfontosabb párharcának odavágója következik a 3. Ligába való feljutásért.
Az ellenfél Szeben megye bajnoka, a Medgyesi SK lesz, akik a nemrégiben megszűnt sokáig első ligás Medgyesi Gaz Metan jogutódjai.
Balánbányán döntetlennel zárult a negyedik Bányász és a harmadik Csíkszentsimoni FC összecsapása. A vendégek sérülések és eltiltások miatt tartalékos csapattal utaztak a volt bányászvárosba, de így is sikerült pontot szerezniük.
Az 1–2. helyekért:
Gyergyószentmiklósi VSK–Székelyudvarhelyi Roseal 5–1 (3–0),
gólszerzők Vékás Barna (25. és 85.), Hegyi Attila (26. és 29.), Andrei Țepeș (55.), illetve Miklós Sándor (58.). Tudósított: Hompoth Dezső. Korábban: Roseal–Gyergyószentmiklósi VSK 2–4.
A 3–4. helyekért:
Balánbányai Bányász–Csíkszentsimoni FC 2–2 (0–1),
gólszerzők Daniel Vițelariu (46.) és Mirel Drian (57.), illetve Olteán János (6.) és Sándor Raul (66., büntetőből). Tudósított: Szakács Attila.
A bajnokságot záró Csíkszentsimoni FC–Balánbányai Bányász találkozó időpontjáról még nem egyezett meg a két csapat.
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gyergyószentmiklósi VSK Gyergyói VSK | 22 | 21 | 1 | 0 | 100-16 | 64 |
2 | Székelyudvarhelyi Roseal Roseal | 22 | 10 | 7 | 5 | 52-33 | 37 |
3 | Csíkszentsimon Csíkszentsimon | 21 | 11 | 3 | 7 | 56-51 | 36 |
4 | Balánbányai Bányász Balánbánya | 21 | 9 | 6 | 6 | 59-41 | 33 |
5 | Székelyudvarhelyi Golimpákosz Golimpákosz | 20 | 8 | 6 | 6 | 43-39 | 30 |
6 | Agyagfalvi Lendület Agyagfalva | 20 | 7 | 6 | 7 | 41-32 | 27 |
7 | Zetelaki Fenyő Zetelaka | 20 | 6 | 4 | 10 | 25-43 | 22 |
8 | Székelykeresztúri Egyesülés Keresztúr | 20 | 6 | 3 | 11 | 36-61 | 21 |
9 | Homoródalmási Homoród Homoródalmás | 20 | 6 | 2 | 12 | 39-61 | 20 |
10 | Csicsói Ezüstfenyő Csicsó | 20 | 5 | 3 | 12 | 34-56 | 18 |
11 | Szárhegyi Bástya Szárhegy | 20 | 2 | 3 | 15 | 23-75 | 9 |
Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.
Fontos döntéseket hozott a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) zürichi éves kongresszusa, ahol nyilvánosságra hozták a 2027-es világbajnokságok helyszíneit és csoportbeosztásait, valamint jelentős versenyrendszer-reformot is elfogadtak.
Orosz eredetű drón zuhant egy galaci tömbházra péntek éjjel, az esetet robbanás és tűz követte az épület tizedik emeletén lévő egyik lakásban. Két személy megsérült, őket kórházba szállították.
Orosz drón zuhant péntekre virradóra, hajnali két óra körül egy tízemeletes panelház tetejére a délkelet-romániai Galacon, az incidens nyomán egy lakásban robbanás történt és tűz keletkezett – közölte a katasztrófavédelem.
A Maros megyei Ádámoson élő, 78. életévében járó Finta Katalin minden hónapban ugyanazt számolgatja: mire elég az 1281 lejes minimálnyugdíj. Kenyérre, olajra, gyógyszerre még futja, de a tél, a fűtés és az egyedüllét egyre nehezebbé teszi a mindennapokat.
Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!