Három góllal diadalmaskodott hazai környezetben a Székelyudvarhelyi Golimpiákosz, melynek játékosait az sem zökkentette ki, hogy a szünet egy jó negyedórával többet tartott, mert mentőhelikopternek kellett leszállnia a városi stadionban és elvinnie egy beteget az odaérkező mentőkocsiból.
Agyagfalva csapatának az ötödik fordulóig kellett várnia, hogy megszerezze első győzelmét, Zetelaka és Balánbánya együttese pedig először hagyta el vesztesként a játékteret. A mezőnyben már csak a listavezető Gyergyói VSK veretlen.
Labdarúgó 4. Liga, Hargita megyei csoport, 5. forduló:
Székelyudvarhelyi Roseal–Gyergyószárhegyi Bástya 3–0 (2–0),
gólszerzők Miklós Sándor (20.), Zoltáni Róbert (23.) és Orbán Róbert (90+3.), tudósított Péter József;
Homoródalmási Homoród–Székelykeresztúri Egyesülés 6–3 (4–2),
gólszerzők Majláth Szabolcs (5. és 40.), Kolozsi László (16. és 64.), György Endre (34.) és Gergely Tibor (58.), illetve Bigyi Csaba (13.), Szász Ferenc (30.) és Kovács Ákos (60.), tudósított Somolyák István;
Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Csicsói Ezüstfenyő 4–1 (2–0),
gólszerzők Kis Zsolt (11.), Bencze Rajmund (27.), Györfy Norbert (76. és 90+3.), illetve Gabriel Doltea (58.), tudósított Tókos László;
Zetelaki Fenyő–Agyagfalvi Lendület 1–2 (0–2),
gólszerzők Simon Arnold (63.), illetve Hegyi Attila (18. és 37.), tudósított Vajda Antal;
Gyergyószentmiklósi VSK–Balánbányai Bányász 5–0 (2–0),
gólszerzők Bajkó Barna (19.), Szfárli Hunor (25.), Tankó Levente (50.), Hodgyai László (60.) és Sebastian Covrig (83.), tudósított Papp Levente;
a Csíkszentsimoni FC szabadnapos volt.
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gyergyószentmiklósi VSK Gyergyói VSK | 5 | 5 | 0 | 0 | 30-2 | 15 |
2 | Székelyudvarhelyi Golimpákosz Golimpákosz | 5 | 2 | 2 | 1 | 13-9 | 8 |
3 | Zetelaki Fenyő Zetelaka | 4 | 2 | 1 | 1 | 9-5 | 7 |
4 | Homoródalmási Homoród Homoródalmás | 4 | 2 | 1 | 1 | 13-13 | 7 |
5 | Csicsói Ezüstfenyő Csicsó | 5 | 2 | 1 | 2 | 13-16 | 7 |
6 | Székelyudvarhelyi Roseal Roseal | 5 | 1 | 3 | 1 | 8-6 | 6 |
7 | Balánbányai Bányász Balánbánya | 5 | 1 | 3 | 1 | 11-13 | 6 |
8 | Agyagfalvi Lendület Agyagfalva | 4 | 1 | 1 | 2 | 10-11 | 4 |
9 | Csíkszentsimon Csíkszentsimon | 4 | 1 | 1 | 2 | 11-17 | 4 |
10 | Székelykeresztúri Egyesülés Keresztúr | 4 | 1 | 0 | 3 | 5-13 | 3 |
11 | Szárhegyi Bástya Szárhegy | 5 | 0 | 1 | 4 | 3-21 | 1 |
Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.
Több mint két hónapja nincs csapata Valentin Suciunak, aki a meghiúsult szatmárnémeti lehetőségről és a jövőbeli terveiről beszélt. A sepsiszentgyörgyi szakember szerint egyre nehezebb új együttest találni, de készen áll arra, hogy ismét kispadra üljön.
Harmincezer lejt tartalmazó elvesztett övtáskát talált meg, majd tartott meg jogtalanul egy 37 éves férfi Sepsiszentgyörgyön. A rendőrök a pénz jelentős részét visszaszerezték, az ügyben lopás miatt folyik nyomozás.
Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.
Nagyszabású razziát tartottak a nyomozók pénteken Arad, Bihar, Fehér, Kolozs és Szeben megyében az idei érettségi vizsgákkal kapcsolatos csalás gyanúja miatt. A főügyészség szerint kiszivárogtatták a vizsgatételeket.
Nem mindegy, hogy milyen kézben marad a hátrahagyott református örökség – Makkai Péter református lelkész, korábbi szociális államtitkár előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!