Zsinórban hetedik meccsén maradt nyeretlen a Sepsi OSK II.

Sebestyén Ervin 2022. április 08., 19:55 utolsó módosítás: 2022. április 08., 22:01

Újabb vereséget szenvedett a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II., pénteken délután a rossz rajt pontokba került a háromszékieknél, akik hazai pályán kaptak ki a Barcarozsnyói Olimpic együttesétől a labdarúgó 3. Liga 5-ös csoportjának felsőházi rájátszásában.

Keresik a győzelemhez vezető utat a Sepsi OSK II-nél, legutóbb tavaly novemberben nyertek, épp az SZFC-t verték meg Fotó: Erdély Bálint Előd

A bizonyítási vágy fűtötte mindkét együttest, hiszen vereséggel kezdték a rájátszást, a Sepsi OSK II. a Székelyudvarhelyi FC-től kapott ki 3–1-re, míg Barcarozsnyó Pucioasán maradt alul 1–0-ra.

Az első félidőt nagyon jól kezdték a vendégek, a 9. percben már 2–0-ra vezettek: előbb Solovastru talált be, majd Babei gurított az üres kapuba. Ezt követően kényszerű cserét kellett végrehajtson Andrási Alexandru, a hazaiak edzője, Niczuly Rajmond egy ütközést követően megsérült, Szántó váltotta. Az első komoly szentgyörgyi helyzetre negyedórát kellett várni, de Toma nem tudott túljárni a kapus eszén. A hazaiak fokozatosan növelték a mérkőzés iramát, félóra játék után Mathis találatával szépítettek, ezzel beállítva a félidei eredményt (1–2).

A második játékrészben sokkal jobban kezdtek a háromszékiek, sikerült beszorítaniuk a kapujuk elé a vendégeket, azonban egyetlen helyzetet sem tudtak gólra váltani. A hajrához közeledve a barcarozsnyói alakulat már csak arra játszott, hogy megtartsa az egygólos előnyét, csupán néhány ellentámadásból sikerült a Sepsi OSK II. kapuját veszélyeztetni. A második félidő nem hozott újabb találatot, így a szentgyörgyi csapat zsinórban a hetedik tétmeccsén maradt nyeretlen (hat vereség, egy döntetlen).

Két fordulót követően tehát egyetlen pontot sem gyűjtött a Sepsi OSK II., utolsó helyen áll a felsőházban, ráadásul a mai győzelmével a Barcarozsnyói ACS Olimpic is ellépett tőlük három egységgel.

A fiúk legközelebb jövő szombaton játszanak, az FC Pucioasa otthonába látogatnak.