A KSE és a Brassói Kids egy nagyon kiegyensúlyozott csatát játszott egymással, ritkán adódtak helyzetek, ezt mutatja a 0–0-os végeredmény is. A hazai együttes mindössze kétszer jelentett veszélyt a kézdivásárhelyi csapatnak, Bunduc kapus a helyén volt és hárított. A mérkőzés végén a vendég kézdivásárhelyiek játéka dominált, Brașoveannak és Bandinak is óriási helyzete adódott, de a gólszerzés ezen az oldalon is elmaradt.
„Egy nagyon kiegyensúlyozott mérkőzést játszottunk, ahol mindkét csapat számára ritkán adódtak helyzetek. Gólszerzés nélkül sajnos nyerni sem lehet” –nyilatkozta Gazda József, a KSE edző-játékosa.
A Kézdivásárhelyi SE a következő fordulóban a Sepsi OSK II. csapatát látja vendégül szombaton 17 órától. A Román Kupában viszont már szerdán pályára lép szintén otthon, a 2. ligás Brassói FC csapata ellen 16.30-tól játszik.
| 2022. 09. 10. 17:00 | CSO Plopeni CSO Plopeni | Zernyesti Olimpic Zernyest | 2-0 |
| 2022. 09. 10. 17:00 | Brassói Kids Tâmpa Brassói Kids | Kézdivásárhelyi SE KSE | 0-0 |
| 2022. 09. 10. 17:00 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. Sepsi OSK II. | CS Păulești Păulești | 1-1 |
| 2022. 09. 10. 17:00 | CS Blejoi CS Blejoi | Brassói SR Municipal Brassói SR | 2-1 |
| 2022. 09. 10. 17:00 | Székelyudvarhelyi FC SZFC | Barcarozsnyói Olimpic Cetate Barcarozsnyó | 1-2 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | CSO Plopeni CSO Plopeni | 3 | 3 | 0 | 0 | 6-1 | 9 |
2 | CS Blejoi CS Blejoi | 3 | 3 | 0 | 0 | 6-1 | 9 |
3 | CS Păulești Păulești | 3 | 1 | 1 | 1 | 4-4 | 4 |
4 | Brassói Kids Tâmpa Brassói Kids | 3 | 1 | 1 | 1 | 3-3 | 4 |
5 | Barcarozsnyói Olimpic Cetate Barcarozsnyó | 3 | 1 | 1 | 1 | 3-4 | 4 |
6 | Székelyudvarhelyi FC SZFC | 3 | 1 | 0 | 2 | 7-6 | 3 |
7 | Brassói SR Municipal Brassói SR | 3 | 1 | 0 | 2 | 3-5 | 3 |
8 | Zernyesti Olimpic Zernyest | 3 | 1 | 0 | 2 | 5-8 | 3 |
9 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. Sepsi OSK II. | 3 | 0 | 2 | 1 | 2-3 | 2 |
10 | Kézdivásárhelyi SE KSE | 3 | 0 | 1 | 2 | 0-4 | 1 |
Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.
Hivatalos közleményben jelentette be a labdarúgó 2. Liga bajnoka, a Vajdahunyadi Corvinul, hogy hol rendezi hazai mérkőzéseit a Szuperliga következő idényében. A döntés a székelyföldi klubokat is érinti, hiszen rájuk így hosszabb kiszállások várnak.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.
Újabb magyar sikernek tapsolt perceken át a cannes-i közönség: Nemes Jeles László vasárnap bemutatott új filmjét, a Moulint mintegy tízperces álló ováció követte a vetítés után.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!