Továbbra is nyeretlen a rájátszásban a Sepsi OSK II.

Sánta Imre 2022. május 03., 23:02 utolsó módosítás: 2022. május 03., 23:03

Az első félidőben büntetőből még vezetéshez jutott, mégis vereséget szenvedett hazai pályán a Sepsi OSK fiókcsapata, amely a labdarúgó 3. Liga felsőházi rájátszásának 6. fordulójában ezúttal az FC Pucioasa együttesével szemben maradt alul.

Habár előnybe került, pontot nem tudott szerezni a Sepsi OSK II. Fotó: Sánta Imre

A vendégek lehetőségeivel indult a kedd késő délutáni találkozó, és előbb Petre, majd néhány perccel később Calofir állt közel a gólszerzéshez, azonban mindkét alkalommal Gedő Hunor mentette meg csapatát. A piros-fehérek csak negyedóra elteltével jutottak az ellenfél kapujának közelébe, ekkor Toma lövését a kapus ráütötte Fülöp lábára, onnan azonban a labda a felső léc fölé perdült.

A 29. percben Máthis száguldott el a jobboldalon, elsőre viszont még csak a kapust találta el, miután azonban a kipattanóra is lecsapott, Marina elgáncsolta a tizenhatoson belül, amiért a bíró befújta a büntetőt, amit Becze magabiztosan értékesített (1–0).

A piros-fehérek öröme azonban nagyon keveset tartott, ugyanis Calofir kihasználva a védelem megingását, egy perccel később máris egyenlített, majd egy újabb védelmi hibát követően a 43. percben ismét csak Gedővel találta szembe magát, aki ezúttal is tehetetlen volt,

így a vendégek már az első játékrészben fordítani tudtak (1–2).

Szünetben Andrási Alexandru módosított a felálláson, mindkét bizonytalankodó középhátvédjét lehozta, helyüket a középpályáról visszalépő Berde és az addig középcsatárként játszó Becze vette át. Azonban így is került, aki hibázzon, a 60. percben Máthis adott egy ajándéklabdát Calofirnak, aki Gedőt átemelve duplázta meg a Pucioasa előnyét (1–3).

A véghajrában is a vendégek álltak közelebb a gólszerzéshez, de a védők közül egyedül kiugró Petre nem találta el a kaput, majd a 89. percben Asztalos szabálytalankodott Căpraruval szemben, a játékvezető pedig tizenegyest ítélt. A büntetőt elvégző Marina lövését Gedő kiütötte, de a labda ismét Marina elé került, aki ismételhetett, a háromszékiek fiatal hálóőre azonban bravúrral védett.

A hosszabbítás perceiben Toma még szépíthetett volna, de csak az oldalhálót találta el, így maradt a korábban kialakult eredmény, a Sepsi OSK II. pedig elkönyvelhetett egy újabb hazai vereséget,

így továbbra is nyeretlen a rájátszásban, amelynek küzdelmei során eddig mindössze egyetlen pontot szerzett.